Німецькі та американські фахівці сумніваються в ефективності російської вакцини від коронавірусу оскільки вона не пройшла усіх необхідних клінічних випробувань, а тому може нести ризик для здоров’я людей.
Після того як напередодні російський президент Володимир Путін заявив, що Росія зареєструвала першу у світі вакцину від коронавірусу фахівці США та Німеччини, дотичні до розробки вакцини від Covid-19, висловили своє занепокоєння безпечністю розробленого в РФ препарату для людей.
Зокрема, як інформує Deutsche Welle, у Німеччині реєстрацію російської вакцини від коронавірусу назвали «ризикованим експериментом на людях». Зокрема, голова німецької Федеральної лікарської палати Клаус Райнгард жорстко розкритикував реєстрацію в Росії вакцини від коронавірусу.
«Я вважаю, що схвалення вакцини без вирішальної, третьої, фази випробувань – це ризикований експеримент на людях», – заявив він.
«Це безвідповідально, вже на цій стадій робити щеплення цілим групам населення», – сказав Райнгард.
У свою чергу, керівник німецького Інституту імені Пауля Ерліха, (ця установа в Німеччині видає дозволи на проведення клінічних випробувань і реєстрацію вакцин – Ред.) Клаус Чихутек звернув увагу на низький рівень прозорості у розробці російської вакцини. Він наголосив, що ВООЗ застерігає від поспішної реєстрації вакцин. За його словами, навіть в умовах пандемії треба обов'язково ретельно пройти всі етапи випробовування й перевірки.
У міністерстві охорони здоров'я Німеччини також прокоментували ситуацію з реєстрацією в РФ вакцини від коронавірусу. У Європі для схвалення такої вакцини потрібні достатні свідчення, «отримані під час клінічних досліджень», які підтверджують її «ефективність і безпеку», заявила представниця відомства. Вона також звернула увагу на «особливе значення» третьої - останньої - клінічної фази.
Натомість у США директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі засумнівався у безпеці та ефективності вакцини від коронавірусу.
«Я сподіваюся, що росіяни точно підтвердили безпеку і ефективність цієї вакцини. У мене є серйозні сумніви в тому, що вони зробили це», — сказав він під час експертної дискусії, організованої телеканалом National Geographic, інформує УНН.
«Розробити вакцину і підтвердити її безпеку і ефективність — це дві різні речі. Ми працюємо над шістьма або більше вакцинами. Якби ми хотіли ризикнути і нашкодити багатьом людям, давши їм те, що не працює, то могли б при бажанні почати хоч наступного тижня. Однак це працює не так», — пояснив Фаучі говорячи про процедуру сертифікації у США.
Помічниця президента США Келліенн Конвей заявила, що розроблена у Росії вакцина проти коронавірусу не пройшла всіх необхідних випробувань, на відміну від того, як це відбувається у США.
«Ці стандарти визначаються Управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, а у Росії, як я зрозуміла з російської заяви, справи йдуть зовсім не так», — сказала вона в етері телеканалу Fox News.
За її словами, США мають шість потенційних вакцин на третій стадії розробки, а Росія, як додала Конвей, судячи з усього, «навіть не дійшла до цього».
Як інформував ZAXID.NET, 11 серпня, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія зареєструвала першу у світі вакцину від коронавірусу. Також повідомлялося, що з моменту реєстрації вакцини починається третя фаза її випробувань. Путін додав, що його дочка випробувала на собі нову вакцину.
До слова, у світі діє понад 170 проектів, у яких дослідники розробляють вакцину від коронавірусу. Над розробкою працюють провідні фармацевтичні компанії та наукові інститути в Німеччині, Великобританії, Франції, США, Китаї та інших країнах.