Німеччина заборонила терапію, спрямовану на зміну сексуальної орієнтації неповнолітніх

Порушення заборони може призвести до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу або ув'язнення

20:45, 21 грудня 2019

Уряд Німеччини заборонив на території країни репаративнутерапію неповнолітніх, спрямовану на зміну сексуальної орієнтації. Про це 21 грудня повідомляє Associated Press.

«Мета уряду — захист права людей на сексуальне самовизначення», — повідомив речник німецького уряду Штефен Зайберт.

Позиція уряду Німеччини полягає в тому, що репаративна терапія не має наукового обґрунтування і часто призводить до психологічних травм.

Крім того, конверсійну терапію тепер заборонено в Німеччині і щодо дорослих, які потребують сторонньої допомоги. Так само в країні не дозволятимуть і рекламу методик зміни сексуальної орієнтації.

Порушення заборони може призвести до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу або ув'язнення.

Що таке репаративна терапія

Репаративна терапія (англ. reparative therapy, від лат. reparo — «виправляти»), відома також як «конверсійна», «переорієнтуюча» або «дифференціююча» — сукупність методик, спрямованих на зміну сексуальної орієнтації людини з гомосексуальної на гетеросексуальну.

Подібні методики також застосовувалися і іноді застосовуються для зміни гендерної ідентичності трансгендерних людей та приведення її у відповідність з приписаною при народженні статтю.

Більшість медиків-професіоналів попереджають, що спроби змінити сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність людини містять у собі потенційну небезпеку для психіки. Більшість медичних і психіатричних організацій, які висловили думку про цю терапію, засуджують її застосування.

Критики вказують, що такі припущення ґрунтуються на релігійному засудженні гомосексуальності, а не на об'єктивному аналізі або емпіричних даних.

Критики також зазначають, що дослідження в області репаративної терапії концентруються майже виключно на чоловічій гомосексуальності, рідко приймаючи в розрахунок жіночу і демонструючи тим самим ще більшу упередженість.