Чотири роки позбавлення волі - такий вирок виніс в середу, 15 липня, земельний суд Люнебурґа колишньому есесівцю Оскару Ґренінґу, якому було висутуно обвинувачення в причетності до знищення близько 300 тисяч людей у концтаборі «Аушвіц-Біркенау» у роки Другої світової війни.
Суд визнав 94-річного обвинуваченого винним, зазначає DW з посиланням на агентство dpa.
За словами головуючого судді Франца Компіша, такі люди, як Ґренінґ, ретельно, ефективно та нещадно долучились до функціонування машини смерті нацистського режиму в Німеччині. Коли вирок набере чинності, прокуратура має перевірити, чи зможе Ґренінґ, відбути покарання з огляду на своє слабке здоров'я. Окрім цього, сторони обвинувачення та захисту ще хочуть перевірити, чи оскаржуватимуть вирок.
Прокуратура наполягала на трьох з половиною роках тюрми, з яких 22 місяці могли б вважатись відбутими, оскільки вирок міг би бути можливим ще десятиліття тому.
Колишній есесівець на суді визнав свою моральну вину за знищення людей у концентраційному таборі «Аушвіц-Біркенау».
Водночас віце-президент Міжнародного комітету Аушвіцу Кристоф Гойбнер розкритикував вирок щодо Ґренінґа, як занадто м'який.
«Адекватним був би пожиттєвий вирок», - заявив він у коментарі dpa.
Слід азначити, що прокуратура звинувачувала Ґренінґу в тому, що він у 1944 році забирав гроші з багажу ув’язнених й переправляв їх до центрального управління SS у Берліні. Обвинувачений нібито знав, що в'язні, яких визнають «непрацездатними», будуть одразу вбиті в газових камерах. Таким чином своєю діяльністю Ґренінґ «забезпечував нацистському режиму економічні переваги та підтримував систематичні вбивства».
Під час судового процесу Ґренінґ визнав свою моральну вину за знищення людей у концтаборі «Аушвіц-Біркенау».
Як визнав Ґренінґ, одразу після свого прибуття в «Аушвіц» у 1942 році він дізнався про страту євреїв у газових камерах.