Німецька влада створює базу даних неонацистів

14:15, 19 листопада 2011

У Німеччині влада створить центральну картотеку правих екстремістів і єдиний "Центр захисту від загрози правого екстремізму" (Abwehrzentrum Rechts). Таке рішення було ухвалене у Берліні на саміті з проблеми правого екстремізму, в якому брали участь глави федеральних і земельних силових відомств і структур.

Це частина стратегії боротьби з ультраправим екстремізмом. Так влада відреагувала на новину, яка буквально шокувала німецьке суспільство.

Нещодавно з'ясувалося, що група неонацистів протягом семи років серед білого дня безкарно вбивала приїжджих торговців шаурмою, в основному вихідців з Туреччини. Опозиція звинувачує в усьому нескоординовані між собою правоохоронні структури і секретних агентів, що потрапили під "ультраправу чарівність".

"Поки ми бачимо, що впроваджені спецагенти безрезультативні, ні про що толком не повідомляють. Всі ці співробітники спецслужб самі здебільшого поділяють расистські погляди, і підтримують крайньо-правих,"- заявив представник партії зелених Ганс-Хрістіан Штробель.

Справа неонацистів спливла після дивної загибелі двох молодих людей, яких підозрюютьу співпраці із правоекстремістським угрупованням "Націонал-соціалістичне підпілля" (NSU). Їхня співмешканка здалася владі, але поки свідчення не дає.

У німецькій пресі пишуть, що при обшуку був знайдений список крайньо-правих німців: серед десяти тисяч осіб фігурують прізвища політиків і церковних діячів.

Нагадаємо, ще торік європейські експерти висловили стурбованість стрімким зростанням кількості неонацистських сайтів у Інтернеті, які пропагують расизм і ксенофобію.

Нещодавно зазначалося, що за останні десятиліття крайньоправі партії переживають період ренесансу в Європі. Цьому сприяють невдоволення існуючими політичними силами ЄС, а також так звана політика мультикультуралізму, яка сприяла масовій імміграції представників країн, що розвиваються.

Одним із виявів такої невдоволеності стала трагедія в Норвегії цього літа, де Андерс Брейвік влаштував справжню бійню – спочатку вибух в Осло, а потім стрілянину в молодіжному таборі на острові Утой.