«Очікуємо від січневих виборів в Україні, що підуть в дію реформи, які дозволять залучати нових інвесторів», – заявив 6 жовтня під час прес-конференції у Львові Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот.
«Днями пройшли вибори до німецького Бундестагу. Ми не очікуємо кардинальних змін у німецькій політиці щодо України за результатами виборів, але зміна влади завжди призводить до нових імпульсів. Очікуємо їх і зараз. Важливо надалі працювати у заданому напрямку, а саме все більше залучати Україну до співпраці з Європейським Союзом», – сказав Посол ФРН в Україні.
Ганс-Юрген Гаймзьот наголосив, що Україна та ФРН мають тісну співпрацю у галузях освіти та науки. «Україна є учасницею Болонського процесу. Це справді важливо, щоб українці мали змогу навчатися у європейський вищих навчальних закладах. Він поінформував, що 9 тисяч українців навчаються за кордоном, 1 100 українців – завдяки програмам Німецької академічної служби обмінів. Важливим у співпраці України та Німеччини залишається, за словами посла ФРН, використання та пошук нових підходів до ефективнішого використання енергії, а також є низка спільних проектів щодо реабілітації термічних джерел.
«Щоб німецькі підприємці інвестували в Україну, ми очікуємо змін з українського боку. За сучасних умов важко переконати інвестора інвестувати в Україну. Одна з причин – непрозорість та невідкритість процесів», – наголосив Ганс-Юрген Гаймзьот. За його словами, загалом в Україну надійшло близько 6,4 млрд доларів німецьких інвестицій, однак не всі ці кошти можна вважати прямими інвестиціями. У 2008 році кількість німецьких інвестицій склала 635 млн євро.
«Загалом динаміка надходження німецьких інвестицій в Україні у 2004, 2005, 2006 роках була сильною, далі вона розвивалась не так інтенсивно… За останні роки значно зросли німецькі інвестиції у Китаї… Україна має добрий потенціал, знаходиться близько до Центральної Європи, має хороший людський потенціал, тому багато німецьких малих та середніх підприємств зацікавлені вкладати сюди гроші. До того ж, це ближче, аніж Китай», – наголосив Ганс-Юрген Гаймзьот.
Нагадаємо, Ганс-Юрген Гаймзьот прибув 6 жовтня до Львова, аби відсвяткувати тут 20-ліття падіння Берлінського муру