Німецькі політики говорять про створення альтернативи ФІФА

21:22, 31 травня 2015

Після переобрання на п'ятий термін президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозефа Блаттера німецькі політики закликали створити альтернативу ФІФА.

Віце-президент Європейського парламенту Олександр Граф Ламбсдорф в опублікованому 31 травня інтерв'ю газеті Welt am Sonntag, зокрема заявив, що європейські футбольні федерації повинні, зробити висновки з перевиборів Блаттера, передає DW.

На думку політика, основні федерації, що представлені кращими футбольними командами планети, могли б об'єднатися у «Всесвітню футбольну асоціацію» (World Football Association (WFA)).

«Як буде називатися чемпіонат світу - Кубок світу ФІФА або Всесвітній чемпіонат WFA - не так важливо. Вирішальним є бажання уболівальників бачити футбол у виконанні кращих команд світу, яким відповідально і без скандалів керує міжнародна організація», - сказав Ламбсдорф і додав, що ядром такої федерації повинна стати Європа.

«Якщо п'ять провідних футбольних націй Європи - Німеччина, Англія, Іспанія, Франція та Італія - оголосять про свою готовність стати ядром WFA, то до них у найкоротший час приєднаються США, Японія та Австралія. Приєднання до нової федерації Аргентини і Бразилії означатиме спортивний і економічний кінець імперії ФІФА Блаттера», - заявив політик.

Про це ж заявив співголова партії «Союз-90/Зелені» Сімоне Петер. На його переконання, якщо ФІФА не буде ґрунтовно реформована, то допустимим є створення нової міжнародної федерації футболу.

«На першому плані стоятимуть інтереси спорту, забезпечення прозорих і орієнтованих на спільні цінності критеріїв вибору місця проведення спортивних змагань. А також гарантія того, що корупція та відмивання грошей у майбутньому стануть неможливі», - описав суть нової організації політик.

Між тим, за даними соцопитувань, більшість німців переконані, що президент ФІФА Блаттер має піти у відставку через корупційний скандал. За це висловилися 76% респондентів, опитаних дослідницьким інститутом Emnid на замовлення газети. Блаттера підтримали лише 11% опитаних.

Слід також зазначити, що 63% німців вважають, що скандали і зловживання у ФІФА завдали серйозної шкоди футболу, а майже кожен другий житель Німеччини (47%) вважає федерацію кримінальним угрупованням.