Інструктори німецької рятувальної організації, яка існує вже сто років, поділились досвідом із українськими колегами. Чотири дні у Карпатах відпрацьовували спершу теорію, а потім і практику порятунку під час сходження лавин.
Волонтери-рятувальники шукають умовного зниклого під лавиною. Для цього використовують спеціальні пристрої. Інспектують ретельно сантиметр за сантиметром парк у Славському. Дотримуються рекомендацій свої колег з Німеччини.
«Останні п’ять метрів, щоб не повертатись назад, треба сповільнитись і рухатись до найголоснішого звуку пристрою. Методом хреста – повільно, вліво, вправо – дивимось чи скорочується дистанція», — каже інструктор німецької рятувальної організації «Берґвахт Мюнхен» Руді Фромельт.
Якщо взимку подалися у гори чи то на катання, або у похід – рятувальники просять брати на себе піпс. У разі сходження лавини пристрій допомагає виявити потерпілого впродовж півгодини.
«Без приладу шанси загинути є більшими, бо пошуки можуть затягнутися до однієї-двох годин. З кожними наступними десятьма хвилинами шанс вижити падає на 10 відсотків», – пояснює інструктор рятувальної організації «Берґвахт Мюнхен» Флорен Мюллер.
Німецькі рятувальники приїхали на запрошення українських колег. Їхня організація «Берґвахт» рятує людей у Німеччині вже сто років. Чотири дні інструктори вчили, як шукати людей під лавиною. Дали розуміння звідки утворюється ця велетенська маса снігу, що рухається. Освітній курс пройшли понад 30 українських рятувальників.
«Цей досвід є дійсно безцінним, тому що в подальшому він надасть нам можливість уніфікувати під наші умови, під наш рельєф», – поділився волонтер-рятувальник гірської рятувальної служби Андрій Казмірук.
«Разом з ними ми мали сходження на гору Пікуй, на Великий Верх. Проводили там практичне заняття на снігу в терені з пристроями, з засобами, які використовуються при тих пошукових роботах на лавинах», – додав волонтер-рятувальник гірської рятувальної служби Богдан Кухарук.
Тепер на схожі навчання українські рятувальники поїдуть до Німеччини.