Німецький клас

Як виглядав перший матч збірної України на Євро-2016 із трибун

10:01, 13 червня 2016

Збірна України програла свій перший матч на Євро-2016. Програла красиво і з боєм. Українці видали незабутнє завершення першого тайму, однак не змогли зрівняти після пропущеного голу і пропустили образливий другий м’яч на останніх хвилинах зустрічі.

Однак поразка від німців хоча й засмутила, але не розчарувала численних українських вболівальників, які приїхали за збірною до Лілля.

Експансія півночі Франції німцями, неймовірні українські британці та пісні про Путіна – кореспондент Євген Труханов запевняє, що Лілль надовго запам’ятає перший матч збірної України на Євро-2016.

Німецькі вболівальники завітали до Франції ще задовго до матчу своїх улюбленців. На вулицях Лілля можна було побачити величезну кількість автівок з німецькими номерами ще напередодні відкриття турніру.

Спілкуючись з вболівальниками Німеччини, склалось враження, що говориш із позитивними флегматиками. Жодного натяку на якусь агресію чи неприязнь до суперника. Німці були настільки впевнені в своїй команді, що не надто переживали через конкурентів у групі. Мовляв, наша збірна не залишить вам шансів, а ви можете сподіватись лиш на те, що фортуна якось усміхнеться і вашим футболістам.

До старту зустрічі на стадіоні трохи зменшився резонанс від нападу німецьких фанатів на українських вболівальників у центрі міста, що трапився за кілька годин до зустрічі. Порівнюючи із численними бійками, які влаштували росіяни із англійцями у Марселі, у Ліллі все обійшлось короткою атакою німецьких хуліганів на українців, які сиділи в одному із пабів. На щастя, агресія не продовжилась на стадіоні і на трибунах не було місця фанатським війнам – лише футбол.

І варто сказати, що у першому таймі підопічні Михайла Фоменка виклались на всі 100%! До фатальної 19-ї хвилини, коли Шкодран Мустафі забив перший гол українцям, на полі велась рівна боротьба. Більше того, саме Україна мала б відкривати рахунок в цій зустрічі, однак саме цього вечора голкіпер Мануель Нойєр піймав справжній кураж.

Інакше й не скажеш. Голкіпер мюнхенської «Баварії» витворяв у рамці власних воріт справжні дива. Зокрема, вже на 5 хв зустрічі Мануель Нойєр, який вийшов на цей матч у статусі капітана, в ефектному стрибку відбив постріл Євгена Коноплянки. Згодом німецький голкіпер витягнув з-під поперечини удар впритул Євгена Хачеріді, черговий раз показавши феноменальну реакцію.

Та, нажаль, між цими моментами німці скористалися найбільш проблемним місцем нашого захисту. Як і в товариських матчах, ахілесовою п'ятою «жовто-синіх» стали стандарти біля власних воріт. Сергій Сидорчук не втримав Шкодрана Мустафі і захисник Німеччини розстріляв з декількох метрів ворота Андрія П’ятова, поціливши головою у дев’ятку після навісу Тоні Крооса.

Українські вболівальники, яких цього вечора було на стадіоні значно менше, аніж їхніх німецьких колег, не дозволили підопічним Михайла Фоменка поникнути від пропущеного м’яча. Українці на трибунах почали щодуху кричати «Україна! Україна!», підбадьорюючи свою збірну. Не обійшлося впродовж матчу й без традиційних пісень про російського президента Володимира Путіна, які було чутно навіть у телетрансляції.

Десь разом із українськими вболівальниками на стадіоні скандували британські фанати збірної України, які у третьому поколінні живуть в Англії. Хлопці не забули своє коріння і  вп’ятьох подолали 230 км з Лондона до Лілля на велосипедах, присвятивши цей пробіг для всіх, хто постраждав від російської агресії на Донбасі. Опівдні хлопці прибули до місця призначення і одразу ж викликали інтерес у місцевих мешканців, потрапили в обійми співвітчизників, які чекали на приїзд побратимів-патріотів, і не мали відбою від охочих зробити з ними селфі.

Саме підтримка трибун допомогла команді Михайла Фоменка повірити у власні сили. Ще до перерви Євген Хачеріді мав зрівнювати рахунок, однак німецьку збірну знову врятував Мануель Нойєр. Баварській воротар продемонстрував фантастичну реакцію і в неймовірному стрибку дістав з-під поперечини удар нашого захисника.

Коли ж капітан німців був безсилим, то команду Йоахіма Льова неймовірним способом врятував Жером Боатенг. Захисник «Баварії» в падінні вибив м'яч з самісінької лінії воріт. Що в той момент коїлось на трибунах – треба було бачити. Добре, що на моніторах стадіону «П’єра Моруа» показували повтори, інакше головному арбітру зустрічі Мартіну Аткінсону після гри було б непереливки. У свою чергу, українські уболівальники одразу ж згадали гру Євро-2012 в Донецьку, коли у схожій ситуації угорський рефері Віктор Кашаі не зарахував чистий м’яч Марко Девіча у ворота збірної Англії.

Після перерви малюнок гри дещо змінився. Чемпіони світу продовжували контролювати перебіг зустрічі, але при цьому вже менше володіли м'ячем. Причиною цього став пресинг українців та їх спроби зламати дисципліновану німецьку оборону. Хоча на довго збірної України не вистачило. Вже у середині другого тайму стало зрозуміло, що наші «наїлися». І хоча сили потроху покидали українських футболістів, вони все одно шукали можливість аби відігратись.

При цьому додалося роботи і в Андрія П’ятова. Воротар «Шахтаря» неодноразово рятував збірну України від голів. Спершу він двічі відбив небезпечні удари Самі Хедіри, а потім на 84-й і 88-й хв нейтралізував небезпечні виходи один на один із Шюрле та Гьотце.

Однак Андрій П’ятов не всесильний і не зміг виручити свою збірну, коли захисники прогавили небезпечну контратаку та дозволили свіженькому Бастіану Швайнштайгеру, який щойно вийшов на заміну, забити другий гол.

Поразка від Німеччини хоч і була прогнозованою, однак виявилась досить неприємною. Після матчу гравці збірної України охоче роздавали флеш-інтерв’ю, зазначаючи, що на одному поєдинку все не завершується і головна боротьба ще попереду.

«У жодному разі не можна вішати носа. Обов'язково потрібно виграти дві наступні зустрічі. Клас є клас. Німеччина реалізувала свої моменти. Було дуже важко постійно відбирати м'яч. Коли ти постійно виконуєш чорнову роботу, то потім вже не залишається сил на атаку», - сказав після гри Тарас Степаненко.

А от лідер збірної України Євген Коноплянка зазначив, що команді було потрібно краще концентруватися: «Нам не вистачило концентрації. Якщо б не пропустили зі стандарту, невідомо, як би склався матч. У нас були свої моменти, які ми не використали. Але на цьому життя не закінчується. Потрібно дивитися вперед. У нас є дві гри, в яких потрібно досягти позитивного результату».

Наступний матч збірна України проведе в Ліоні через три дні. 16 червня українці зіграють із Північною Ірландією, яка напередодні мінімально поступилася Польщі з рахунком 0:1.

Євген Труханов із Франції для ZAXID.NET.