Німецький суд спростував заяви Онищенка про визнання його невинуватим

22:15, 13 лютого 2017

Німецький суд не ухвалював жодних рішень щодо екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка, який перебуває у розшуку за звинуваченнями у махінаціях на газовому ринку, і не визнавав його невинуватість. Про це у коментарі DW заявив речник Вищого земельного суду міста Кобленца.

«У Німеччині не ухвалювалося жодних рішень щодо екстрадиції народного депутата України Олександра Онищенка. Тим більше, суд не розглядав питання винуватості чи невинуватості цієї особи», - повідомив співрозмовник.

Він пояснив, що рішення про правомірність арешту чи екстрадиції не могло ухвалюватися, оскільки Онищенко не перебуває під вартою і питання про його екстрадицію не стоїть. Натомість судді у Кобленці на прохання адвокатів депутата лише надали загальну правову оцінку інформації про суть кримінальної справи проти нього в Україні, викладену у виданому у Німеччині ордері на арешт, уточнив речник суду.

Як випливає з оприлюдненого Онищенком листа суду, адресованого його адвокатам, судді «виходячи з наявної на даний момент інформації, мали би застереження проти екстрадиційного арешту». Головні проблеми, які вбачає суд: неможливість на основі наявної інформації встановити склад злочину у відповідності до німецького законодавства. Відповідно до міжнародних угод про екстрадицію, злочин, в якому звинувачують особу, має кваліфікуватися законом як злочин в обох країнах - як у тій, що запитує, так і в тій, де затримано підозрюваного.

На думку суддів, ордер на арешт Онищенка не містить інформації про те, що підозрюваний обіймав посаду у компанії «Укргазвидобування», яка надавала би йому повноваження, що дозволили би говорити про зловживання службовим становищем і завдання збитків.

Водночас у суді спростували заяви депутата-втікача про те, що Німеччина визнала його справу політичною. «У суді в Кобленці не робили висновків щодо того, чи є кримінальна справа проти Олександра Онищенка політично мотивованою. Про таку оцінку не йдеться ані у наведеному адвокатами листі, ані у поясненнях, які надав DW речник суду», - йдеться у публікації.

Як повідомлялося, Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Верховна Рада надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання і арешт, та напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив Україну. 8 серпня його оголосили у національний розшук.