Нинішню систему можна лише демонтувати, – Маринович

13:45, 6 квітня 2012

«Нинішня влада – це екстракт тієї отрути, яка накопичилася в нашому суспільному організмі. Якщо лише скинути цю владу, а не змінити систему і не змінитися самим – результат буде невтішний», - таку думку висловив проректор із призначення та місії УКУ Мирослав Маринович у зверненні 5 квітня на засіданні Національного круглого столу «Світові виклики та сучасний стан розвитку України».

"Тому нам потрібна не стільки політична революція, скільки духовне преображення – спершу «критичної маси», -  наголосив він.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі УКУ, Мирослав Маринович вважає, що нинішню систему, яка лише імітує демократичні зразки, неможливо удосконалити – її можна лише демонтувати, а на її місці збудувати систему, яка гарантуватиме здоровий моральний лад і спроможність суспільства відновлювати його в разі тимчасового пошкодження: «Брак єдності та взаємна ворожнеча є ахіллесовою п’ятою нашого національного організму, – зазначив Мирослав Маринович. – Щоб обірвати ланцюг безконечних політичних маніпуляцій і тим оберегти себе від чергових поразок, суспільство має домовитися про накладання низки добровільних табу».

Табу, за словами правозахисника, треба накласти на публічну конфронтацію з питань історичної пам’яті. Мирослав Маринович також вважає недопустимою пропаганду міжрегіональної ворожнечі та використання цього інструмента в передвиборчих перегонах. Ці та подібні до них табу мали б бути підкріплені належними законодавчими механізмами.

Згаданий консенсус, на думку Мариновича, в умовах регіонального розмаїття буде неможливим так само, як і в політичному житті, доки ми навчимося не зраджувати одне одного, «довіряти одне одному, грати за одними правилами, жертвувати заради спільного блага – іншими словами, спиратися на духовні цінності».

Нагадаємо, 5 квітня відбувся національний круглий стіл, у якому взяли участь Іван Дзюба, Євген Сверстюк, кардинал Любомир Гузар, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський.