Нобелівську премію миру присудили Організації із заборони хімічної зброї

12:27, 11 жовтня 2013

Нобелівську премію миру отримає Організація із заборони хімічної зброї. У списку претендентів на нагороду цього року було 259 кандидатів, з них 50 – громадські і міжнародні організації. Про це Норвезький нобелівський комітет заявив на початку березня, не називаючи, проте, імен (список кандидатів є таємним на 50 років).

Фаворитом багатьох ЗМІ та експертів була 16-річна пакистанська школярка Малала Юсафзай – через її виступів на користь освіти для дівчаток на неї в жовтні 2012 року зробив замах бойовик "Талібану", дівчину було тяжко поранено.

Крім того, на здобуття премії висунули російського президента Володимира Путіна та викривачів Едварда Сноудена і Джуліана Ассанжа.

Торік Нобелівську премію миру вручили Європейському Союзу за 60-річний внесок організації і її попередників у просування миру, примирення, демократії і прав людини в Європі.

У вівторок лауреатами Нобелівської премії з фізики стали британець П. Хіггс та бельгієць Ф. Енглер за підтвердження існування бозона Хіггса або “частинки Бога”.

У середу вчені Майкл Левітт, Аріє Варшел та Мартін Карплас стали лауреатами Нобелівської премії з хімії за внесок у розвиток багаторівневих моделей складних хімічних сполук.

У четвер Нобелівську премію з літератури отримала Еліс Мунро.

Завершиться Нобелівський тиждень 14 жовтня у Стокгольмі, де назвуть призера в галузі економіки.

Сума кожної з Нобелівських премій цьогоріч становить 8 млн шведських крон (1 млн дол. США).