Нобелівську премію з фізики 2019 знову розділили на трьох – половину премії отримав канадсько-американський вчений Джеймс Піблс «за теотеричні відкриття в фізичній космології», а другу половину – швейцарці Мішель Майор та Дідьє Квело «за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу».
Мішель Майор та Дідьє Квело розпочали революцію в астрономії. За результатами їхнього дослідження на Чумацькому Шляху знайдено понад 4000 екзопланет, різних за розміром, формами та орбітами. У 1995 році вчені здійснили перше відкриття планети за межами нашої Сонячної системи.
Дослідження Джеймса Піблса стосуються всього космосу. Вони є основою нашого сучасного розуміння історії Всесвіту, починаючи від Великого вибуху і до наших днів.
Нагадаємо, в 2018 Нобелівську премію в галузі фізики отримали Артур Ашкін (США), Жерар Муру (Франція) та Донна Стрикланд (Канада) за відкриття в галузі фізики лазерів. Нагорода присуджена їм «за інструменти, зроблені зі світла». Ашкіна відзначили половиною премії «за оптичний пінцет та його застосування у біологічних системах». Муру і Стрікланд розділили другу половину «за свій метод генерації ультракоротких оптичних імпульсів». Обидва відкриття мають практичне застосування в мікрохірургії ока.
Попереду ще оголошення володарів Нобелівської премії з хімії (9 жовтня), літератури (10 жовтня), премії миру (11 жовтня) та економіки (14 жовтня).