Нобеля дивились?

4 відомих фільми за творами Казуо Ісігуро

18:49, 5 жовтня 2017

Нобелівську премію з літератури отримав британський письменник японського походження Казуо Ісігуро.

Автор численних романів та оповідань є також досить відомою особою в кіно. Він написав декілька оригінальних сценаріїв, крім того найвідоміші його романи були екранізовані і стали не менш відомими фільмами.

З нагоди присудження Казуо Ісігуро найпрестижнішої літературної премії у світі нагадаємо про найкращі фільми за його творами.

Біла графиня

The White Countess, 2005, режисер – Джеймс Айворі, у головних ролях – Ральф Файнс, Наташа Річардсон, Лінн Редгрейв, Ванесса Редгрейв

У Шанхаї, в середині 30-х років XX століття, познайомились американський дипломат Тодд Джексон, який нещодавно втратив не лише родину, а й зір, та російська емігрантка графиня Софія Белінська. Для того, щоб підтримати сім'ю покійного чоловіка, Софія працює танцівницею. Вигравши на іподромі велику суму грошей, Тодд вирішує відкрити елегантний нічний клуб для аристократів, і пропонує Софії стати господинею клубу. Софія прийняла пропозицію і на її честь Тодд називає клуб «Біла графиня».

Починається японо-китайська війна, на тлі якої розгортається історія кохання... Фільм-роман із гарними зйомками оператора Крістофера Дойла для шанувальників ретро-мелодрам.

Найсумніша музика на світі

The Saddest Music in the World, 2003, режисер - Гай Меддін, у головних ролях - Марк МакКінні, Ізабелла Росселліні, Марія ді Медейруш, Девід Фокс, Росс Макміллан

Власниця успішного пивного заводу леді Порт-Гантлі оголошує конкурс на найсумнішу музику на світі. З усього світу прибувають музиканти, і починається жорстоке змагання за гігантську суму грошей. Але основна боротьба відбувається між двома братами - Честером, амбітним продюсером і колишнім коханцем леді Порт-Гантлі, та Родеріком, нещасним віолончелістом, який втратив дружину і дитину, поїхав жити в Сербію і там створив сумну мелодію...

Меддін знімає фільм у стилі старого кіно, його фільм місцями нагадує стрічки німецького експресіонізму. Кожен кадр цієї картини - торжество кінематографа.

Залишок дня

The Remains Of The Day, 1993, режисер – Джеймс Айворі, у головних ролях – Ентоні Гопкінс, Емма Томпсон

Фільм номінувався на вісім «Оскарів», зокрема і на всі 5 основних. Можна сказати, що фільму просто не пощастило через конкуренцію зі «Списком Шиндлера».

Події розгортаються у 1930-і роки. Фільм розповідає про стосунки ідеального дворецького британського аристократичного маєтку Дарлінгтон-Голл Джеймса Стівенса (Ентоні Гопкінс) та нової економки міс Кентон. Дворецький не вважає, що має право на приватне життя, він має єдину мету: служити панові, навіть якщо той поділяє фашистські погляди.

За 20 років ілюзії Стівенса розвіялися, і після Другої світової війни він почав розуміти: міс Кентон - жінка всього його життя. Тепер він гарячково намагається виправити те, що, по суті, виправити вже неможливо.

Фільм знято стримано, емоції не виплескуються на екран. Стилістика схожа на головного незворушного персонажа, який переживає не те, що було, а навпаки, нездійснене.

Не відпускай мене

Never Let Me Go, 2011, режисер - Марк Романек, у головних ролях – Кіра Найтлі, Кері Малліган, Ендрю Гарфілд

Never Let Me Go - назва пісні, написаної Ісігуро для американської співачки Джуді Бріджвотер.

У фільмі йдеться про Кеті Ш., молоду жінку, про її дитинство у незвичайній школі-інтернаті та подальше доросле життя. Дія відбувається в антиутопічній Великобританії кінця XX століття, в якій люди клонуються для створення живих донорів органів для пересадки. Кеті Ш. та її друзі по інтернату створені як такі донори...

Фільм - насамперед занурення в смуток, в очі чудових Кіри Найтлі, Ендрю Гарфілда та Кері Малліган. У покірність того, від чого не втекти.