«Нобеля» з миру отримали активісти з Пакистану та Індії, які боролися за права жінок і дітей

12:32, 10 жовтня 2014

Нобелівську премію миру отримали Кайлаш Сатьярті (Індія) та Малала Юсафзай (Пакистан) «за боротьбу проти пригнічення дітей і молодих людей і за права дітей на освіту».

Про це у п'ятницю оголосив Нобелівській комітет, інформує BBC.

Малала Юсафзай – 17-річна пакистанська правозахисниця, яка бореться за право дівчат на освіту.

У жовтні 2012 року дівчині вистрелили в голову бойовики Талібану через її діяльність. Дівчина вижила і стала всесвітньо відомою.

2013 року журнал Time назвав її однією із найвпливовіших людей у світі.

Індійський активіст Кайлаш Сатьярті очолював різноманітні форми мирного протесту, «зосередившись на експлуатації дітей заради фінансової вигоди», йдеться у повідомленні Нобелівського комітету.

Цього року на премію миру претендували 278 номінантів.

Лауреати отримають по вісім мільйонів шведських крон - майже 1,11 мільйона доларів.

Церемонія вручення нагород традиційно відбудеться у грудні в Стокгольмі та Осло.

Головним фаворитом нагороди букмекери вважали папу Франциска, але критики вказували, що він не так давно посів свій пост.

Серед потенційних переможців також називали генсека ООН Пан Гі Муна, голову європейської дипломатії Кетрін Ештон та колишнього президента США Білла Клінтона.

Але найбільше галасу наробило номінування колишнього працівника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена – викривача таємних урядових програм США.

Минулого року на тлі конфлікту в Сирії Нобелівський комітет присудив премію миру Організації із заборони хімічної зброї.