«Нормандська четвірка» домовилася про відведення з Донбасу важких озброєнь

07:24, 22 січня 2015

Міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії (країн «нормандської четвірки») закликають всі сторони на Донбасі припинити військові дії та відвести важке озброєння від лінії розмежування (називають ще лінія зіткнення або лінія дотику) у відповідності з Мінськими угодами.

Про це йдеться в спільній заяві міністрів після зустрічі в Берліні 21 січня, передає УНІАН.

Зокрема, міністри серйозно занепокоєні, що їхній заклик щодо дотримання режиму «тиші» не виконується, і що протистояння на Донбасі значно загострилося, призводячи до смерті великої кількості людей, в тому числі цивільних громадян.

«Це повинно бути зупинено негайно і режим «тиші» повинен бути відновленим», – переконані міністри.

Разом з тим вони закликають всі сторони повністю поважати ці умови.

«Міністри закликають всі залучені сторони припинити військові дії та відвести важке озброєння у відповідності до лінії дотику (лінії розмежування) як це передбачено в додатку до Мінського Меморандуму від 19 вересня», – зазначається в заяві.

Цей процес повинен відбуватися за спостереження і підтримки спеціальної моніторингової місії ОБСЄ безпосередньо на лінії відведення самого озброєння.

Разом з тим міністри знову підтвердили, що відчутний прогрес щодо повної імплементації Мінських угод повинен бути досягнутим перед тим, як проводити заплановану зустріч лідерів держав «нормандського формату» в Астані. Зокрема, повинні бути реалізовані відповідні умови щодо дотримання ефективного режиму припинення вогню, необхідно досягнути домовленість щодо умов постачання гуманітарної допомоги та продовжувати звільняти заручників.

«Міністри знову підтвердили їхню підтримку Тристоронній контактній групі та закликають всіх підписантів Мінських угод зустрітися в найближчі дні для імплементації положень про припинення вогню та виведення важкого озброєння у відповідності з лінією дотику як це було погоджено в Мінську 19 вересня та створити умови для повної імплементації Мінських угод», – зазначається в заяві.  

Також міністри «закликають Тристоронню контактну групу створити Робочі групи з відповідних аспектів Мінських угод».