«Нормандська четвірка» буде співпрацювати з контактною групою щодо Донбасу

22:23, 25 березня 2015

У середу, 25 березня, «нормандська четвірка» погодилася з пропозицією ОБСЄ і необхідністю щодо створення профільних робочих груп у рамках тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Про це після завершення тригодинного засідання в Парижі повідомив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, передає Укрінформ.

«Щоб мати паралельні можливості роботи, учасники зустрічі у «нормандському форматі» домовилися про необхідність створення профільних робочих груп в рамках тристоронньої контактної групи. Йдеться про створення щонайменше чотирьох робочих груп. Їх склад та точні назви ще не узгоджені», - розповів дипломат.

За його словами, представники країн «нормандської четвірки» ознайомилися з позицією ОБСЄ і тепер мають її обговорити.

«Йдеться про конкретні речі. Зокрема, створення робочих груп (умовні назви) з питань безпеки, гуманітарних питань, соціально-економічного відновлення та з політичного врегулювання», - зазначив Пристайко.

Перша група, за його словами, могла б займатися питаннями припинення вогню, відведення важкого озброєння, контролю за частиною українсько-російського кордону, усіма питаннями, які стосуються питань безпеки. До компетенції другої групи можуть належати питання обміну заручниками, захопленими та утримуваними, доставка гуманітарних вантажів, адресної допомоги населенню окупованих територій.

«Для цього існують міжнародні механізми, зокрема, Міжнародний комітет Червоного хреста, незалежна організація, яка не представляє жодну із конфліктуючих сторін, має достатній досвід і знає, як допомогти в цій ситуації», - пояснив дипломат.

Третя робоча група могла б опікуватися соціально-економічними питаннями, відновленням частин окупованого Донбасу, питаннями пенсій, зарплат тощо.

 Четверта – група з політичного врегулювання, припустив Пристайко.

Нагадаємо, у середу в Парижі відбудуться переговори заступників міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» щодо виконання Мінських домовленостей.

Францію на переговорах представляв директор генерального департаменту з політичних питань та питань безпеки міністерства Ніколя де Рів'єр, Україну - заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, РФ - директор Другого департаменту країн СНД МЗС Росії, надзвичайний і повноважний представник першого класу Віктор Сорокін.