«Нормандська четвірка» підтримала відведення танків і озброєнь калібру менше 100 мм на Донбасі

07:59, 14 квітня 2015

Голови міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» - України, Німеччини, Франції і Росії - закликали контактну групу узгодити графік відводу від лінії розмежування на Донбасі озброєння калібру менше 100 мм і танків. Про це йдеться в узгодженій після переговорів у Берліні «нормандської четвіркою» заяві, інформує Гордон.

«Ми закликаємо до відведення мінометів і важких озброєнь калібром менше 100 мм, а також всіх типів танків. Ми закликаємо тристоронню контактну групу в координації зі спеціальною моніторингової місією (СММ) ОБСЄ узгодити відповідний графік», - йдеться у документі.

Між тим, учасники зустрічі в Берліні зазначили, що ситуація на Донбасі залишається напруженою через численні порушення. Також дипломати висловили занепокоєність останніми спалахами бойових дій із застосуванням важких озброєнь, зокрема навколо Широкиного і донецького аеропорту.

Глави МЗС «нормандської четвірки» закликали сторони конфлікту на Донбасі якомога швидше призначити своїх представників у робочі підгрупи в рамках тристоронньої контактної групи щодо України.

«Ми закликаємо учасників терміново завершити формування робочих груп у рамках тристоронньої контактної групи якомога швидше», - йдеться у заяві.

Дипломати заявили, що вони згодні з тим, щоб функціонування чотирьох робочих груп - щодо безпеки, політичного процесу, гуманітарних питань, економічних справ та реабілітації - почалося в найкоротші терміни. На їхню думку, негайне призначення сторонами учасників в робочі групи забезпечить швидкий початок їх діяльності.

Разом з тим глави МЗС доручили своїм заступникам і політичним директорам продовжити стежити за виконанням Мінських угод.

Переговори в Берліні почалися близько 21:00 13 квітня і тривали майже п'ять годин. Український посол у Німеччині Андрій Мельник назвав їх «дуже жорсткими». Участь у переговорах взяли Франк-Вальтер Штайнмаєр, Лоран Фабіус, Павло Клімкін та Сергій Лавров, а також глава контактної групи Хайді Тальявіні й керівник спостережної місії ОБСЄ Ертугрул Апакан.

Нагадаємо, 15 лютого на Донбасі усіма сторонами конфлікту було оголошено перемир'я, але досягти повного припинення вогню не вдалося. Зокрема, за цей час бойовикам вдалося захопити місто Дебальцеве Донецької області. В останні дні ситуація на сході загострилася. За 12 квітня лише в районі Донецька ОБСЄ зафіксувала понад 1,1 тис. вибухів.

У березні сторони конфлікту завершили відведення артилерійських систем від лінії зіткнення.