Норвежець Магнус Карлсен відстояв звання чемпіона світу з шахів у поєдинку з росіянином

08:46, 1 грудня 2016

Норвезький гросмейстер Маґнус Карлсен зберіг титул чемпіона світу з шахів, перемігши на тай-брейку росіянина Сергія Карякіна. Про це пише «Радіо свобода».

Доля матчу, який завершився в ніч на четвер у Нью-Йорку (США), вирішилася на тай-брейку. Після 12 класичних партій зберігався паритет. Потім відбулися чотири партії в так звані «швидкі» шахи, коли суперники мають по 25 хвилин на партію. Перші дві партії цього міні-матчу принесли нічиї, а в дві наступні краще зіграв 15-й чемпіон світу. Таким чином рахунок став 3:1 на користь норвежця.

Чемпіонський поєдинок привернув значну увагу в усьому світі, організатори кажуть, що близько 6 мільйонів людей стежили за розв’язкою протистояння. За результатами матчу чемпіон світу отримає 600 тисяч євро призових, претендент отримає 400 тисяч євро.

Примітно, що Карлсен виграв матч у свій день народження - 30 листопада Магнусу виповнилося 26 років.

До слова, росіянин Сергій Карякін народився в українському Сімферополі.