Норвезький шахіст обіграв росіянина у десятій партії матчу за звання чемпіона світу

11:20, 25 листопада 2016

Російський гросмейстер українського походження Сергій Карякін програв норвежцю Магнусу Карлсену у десятій партії матчу за титул чемпіона світу з шахів, який триває у Нью-Йорку.

У цій партії Магнус Карлсен грав білими фігурами, а зустріч тривала більше шести годин. Гра завершилася на 75-му ході, коли росіянин визнав свою поразку. Рахунок у поєдинку після десятої партії знову зрівнявся - 5:5. До цього суперники зіграли вісім партій внічию, також один раз перемогу святкував представник Росії.

У 55-му матчі за звання чемпіона світу з шахів, який відбувається в Нью-Йорку з 11-го до 30 листопада, зіграють 12 партій. Переможець повинен набрати 6,5 очка. Розмір призового фонду становить $1 млн.

26-річний Сергій Карякін - уродженець Сімферополя. У 2009 році шахіст змінив українське громадянство на російське. У складі збірної України став переможцем шахової Олімпіади-2004. Також у віці 12-ти років став наймолодшим міжнародним гросмейстером світу.