Міжнародні фонди «Відкрите суспільство» та «Відродження», що створені американським бізнесменом Джорджем Соросом, готові профінансувати реформи української міліції та міністерства внутрішніх справ. Про це газеті «Капітал» розповів Євген Захаров, голова експертної ради з реформування МВС. За його словами, це питання вже обговорювалось під час зустрічі президента Петра Порошенка та Джорджа Сороса минулого тижня.
Дану інформацію газеті підтвердив і Олександр Сушко, голова правління фонду «Відродження». Він сказав, що фонд готовий виділити гроші для реалізації комплексних реформ, зокрема, правоохоронної системи. Вже 19-21 липня в Києві пройде донорська конференція, яка визначить програми, терміни їх реалізації та об’єми фінансування. Саме до цього часу експертна рада з реформування МВС має проаналізувати фінансові потреби відомства.
На сьогодні, фінансова складова реформи досі не проаналізована. Розрахунки повинні були робитися на основі результатів пілотного проекту, який мали запустити на Львівщині. Як вже повідомляв ZAXID.NET, ще 11 червня Дмитро Загарія, начальник львівської обласної міліції заявляв про те, що Львівська область готова стати пілотним регіоном для впровадження реформи правоохоронних органів.
Як розповів ZAXID.NET Тарас Гаталяк, член Наглядової ради при УМВС у Львівській області , наступного тижня відбудеться спільна нарада Наглядової та Експертної рад, на якій мали б остаточно визначити час запуску пілотного проекту. Щодо фінансової сторони питання, то за словами Гаталяка, наразі немає чітких цифр і експерти продовжують опрацьовувати питання, які потребують додаткового фінансування. «Наразі ми хочемо структурно зрозуміти куди рухатися», - сказав він.
Про ініціативу Сороса, у Наглядовій раді наразі не чули. Але до фінансування зі сторони міжнародних фондів ставляться дуже позитивно. «При тих потребах, які зараз є, нам самотужки пілот не втілити», - каже Гаталяк.
В Україні налічується понад 350 тис. працівників МВС, тобто 780 на 100 тис. населення, або 8 міліціонерів на 1 тис. населення. За нормативами ООН достатньою кількістю визнано всього двоє працівників поліції на 1 тис. населення, а середній показник у світі загалом становить близько трьох правоохоронців на 1 тис. населення.
Новою реформою пропонують зменшити особовий склад МВС з розрахунку 150 міліціонерів на 100 тис. населення. При цьому керівники місцевих правоохоронців мали б призначатися депутатами місцевих рад.