Нове будівництво на Стрийській 195 – на користь місту

09:15, 1 липня 2015

22 червня у львівській міській раді відбулися громадські обговорення, де йшлося про перетворення частини заболоченої лісопосадки по вул. Стрийській 195 (р-н автовокзалу) на сучасний житловий комплекс та облагороджений парк, в рамках зустрічі представлено візуальну презентацію проекту. До участі в обговоренні були запрошені мешканці прилеглих будинків, депутати міської ради, головний архітектор Львова, голова Сихівської районної адміністрації, представники забудовника та фірми проектувальника, представники ЗМІ та громадських організацій.

Нагадаємо, що територія за автовокзалом на Стрийській до розпаду СРСР належала державній агрофірмі «Квіти Львова», на території якої були теплиці та тимчасовий розсадник для ясенів. Після розпаду Радянського Союзу підприємство збанкрутувало і доглядати за розсадником було нікому. З роками посадка перетворилася у непрохідні заболочені хащі з купами сміття та  місцем для пиятики і вигулу собак.

«Згідно з Генпланом забудови Львова та ухваленим на сесії міськради рішенням, територія посадки поділена на дві частини. На одній, більше 2 га. закладається «Парк Архангела Михаїла», інша віддається під забудову сучасного житлового комплексу», – зазначив Андрій Павлів директор Департаменту містобудування Львівської міськради.

На громадському обговоренні директором провідної архітектурної компанії «Архіматика» (м.Київ) Олександром Поповим було презентовано проект часткової забудови ділянки, а саме сучасний житловий променад «Леополь Таун» з концепцією максимального збереження зелених насаджень.

«В сучасному світі парк, як такий, визначається не кількістю дерев чи їх віком, а якістю території, позиційною та просторовою, а також візуальною привабливістю та комфортом перебування. Наприклад, на Всесвітній виставці «EXPO Milano 2015», яка займає 1 млн. м2 є водні плеса і поля, але всього кілька дерев і ця територія є парком, який щодня відвідують десятки тисяч людей. Що ж до проекту на Стрийській, 195, він мені подобається своєю композиційністю, – сказав головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. – Адже будинки тут є елементами парку, і реалізувавши його, ми справді утворимо там парк, а не ліс чи  хаотичний самосів».

Важливо те, що такого роду захід, а саме презентація проекту перед будівництвом і його громадське обговорення у Львові відбулося вперше та з ініціативи забудовника, де представником фірми наголошено на цілковитому консенсусі з місцевими мешканцями та районною адміністрацією. Вже зараз придбано та розсаджено майже 100 туй (на жаль, частину з них уже викопали і вкрали). Підприємство виконує й інші договірні зобов’язання, згідно яких щомісяця перераховує до міської казни 30 тис. грн., а згодом перерахує 9 млн. грн. на розвиток інфраструктури міста.