Нове сміттєзвалище у Львові не будують через відсутність земельної ділянки

12:03, 13 березня 2016

Упродовж 2004-2016 років до Львівської міськради із наміром збудувати нове сміттєзвалище звернулися 43 компанії. Однак через відсутність відповідної земельної ділянки із ними так і не почали співпрацю. Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

«Основною причиною, через яку не була реалізована співпраця із зазначеними компаніями, є відсутність належним чином оформленої відповідної земельної ділянки для будівництва нового сучасного полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального комплексу. Протягом зазначеного періоду розглядалось 18 потенційних земельних ділянок для будівництва нового полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу», – йдеться у повідомленні департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Там також зазначили, що частина з цих компаній відмовились від співпраці за власним бажанням – через низькі тарифи на оплату послуг із захоронення відходів.

Водночас, як розповіла начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій ЛМР Ольга Сивак, в питаннях рекультивації існуючого та будівництва нового полігону твердих побутових відходів Львівська міськрада співпрацює із Європейським інвестиційним банком.

Перелік компаній, які зверталися до ЛМР щодо будівництва нового сміттєзвалища (джерело: відповідь міського голови на звернення депутатів з партії «УКРОП»)

«Львів став одним з українських міст, які обрав Європейський інвестиційний банк для реалізації проекту рекультивації існуючого та будівництва нового сучасного полігону твердих побутових відходів. Усе погоджено на рівні уряду. Банк даватиме фінансування під гарантії уряду. Інженери банку вже були у Львові, вивчали проблему, проводили передпроектну оцінку», - зазначила Ольга Сивак.

Зазначимо, що минулого тижня депутати з партії «УКРОП» оприлюднили відповідь міського голови на звернення щодо будівництва нового сміттєпереробного заводу.

«У відповіді від міського голови Львова на запит депутатів від фракції «УКРОП» у Львівській міській раді є перелік 43 фірм із 14 країн світу, що пропонували побудувати сміттєпереробний завод і вирішити проблему Грибовицького сміттєзвалища. Проте, немає відповіді на основне питання: чому їм відмовили?» – йдеться у повідомленні на сторінці партії у фейсбуці.