Нові обличчя, нові надії

Завершився перший сезон нового олімпійського циклу у фігурному катанні

12:40, 3 квітня 2015

Чемпіонатом світу у Китаї завершився перший сезон нового олімпійського циклу у фігурному катанні. Сезон цікавий, адже після чергової Олімпіади багато спортсменів завершують кар’єру, з'являються нові обличчя, перекроюється усталена схема лідерів.

І хоч для України цей сезон минув без гучних перемог, все ж таки виступи українських спортсменів дають підстави для стриманого оптимізму. Особливо це стосується танців на льоду та чоловічого одиночного катання, дисциплін, в яких Україна свого часу мала неабиякі успіхи.

Уперше на Чемпіонаті світу 17-річний одесит Ярослав Паніот на змаганнях виконав четверний стрибок. Показавши дуже гідний прокат, юний дебютант здобув лише 24 місце. Тим не менше, учень В'ячеслава Загороднюка, блискучі виступи якого важко забути, запам'ятався  глядачам, і, що важливо, суддям.

Цього сезону Ярослав Паніот вперше виступав на «дорослих» змаганнях і відразу поставив якщо не світовий, то принаймні свій власний рекорд. Тим більше не варто скидати з рахунків неймовірну конкуренцію у цьому виді програми.

Гран-прі ISU серед юніорів. Коротка програма Ярослава Паніота

Ще один рекорд поставив зірковий Хав’єр Фернандес, ставши першим іспанцем, який виграв чемпіонат світу з фігурного катання за всю історію проведення турніру.

Хав’єр Фернандес. Фото: АР

Український танцювальний дует Олександра Назарова - Максим Нікітін свій дебют на чемпіонаті світу завершили на сімнадцятому місці. Це не надто висока позиція, але варто пам’ятати, що у попередні роки українським дуетам не вдавалося навіть пробитися до довільної програми.

18-річна Олександра та 20-річний Максим виступали у цьому сезоні і в юніорських змаганнях. На Чемпіонаті світу серед юніорів вони впевнено здобули бронзу.

ЧС серед юніорів. Довільний танець Олександри Назарової та Максима Нікітіна

Однак тепер їм доведеться повністю зосередитися на  «дорослому льоді». Наразі головним для них було не місце, яке вони посіли під час змагань, а програми, їх якість та яскравість.

І короткий, і довільний танці у виконанні цього дуету були яскравими, оригінальними та стильними. Попри молодість наші початківці вже мають власне обличчя. Варто сподіватися, що їх «черга» до медалей не буде надто довгою, як це, на жаль, часто буває у танцях.

Тим більше що цього року у цьому виді програми відбулася справжня сенсація: майже ровесники нашого дуету французи Габріела Попадакіс та Гійом Сізерон «перескочили»  у чемпіони Європи з минулорічного 15-го місця, а в чемпіони світу – із 13-го. Здається, такого стрибка не робив ще ніхто до них.

Габріела Попадакіс та Гійом Сізерон. Фото: АР

Тому високе як для дебютантів 11 місце на чемпіонаті Європи Назарової-Нікітіна дозволяє сподіватися, що в України знову з’явилася перспектива у цьому виді спорту.

Звичайно, голова федерації фігурного катання України Євген Ларін оголосив, що перед кожним фігуристом було поставлено  завдання потрапити до топ-10. Ніхто з наших спортсменів у чільну десятку так і не потрапив.

Проте Євгену Ларіну, обраному на посаду у 2012 році, не важко розповісти і про відсутність умов для тренування, і про те, як легко Україна відпускала закордон видатних спортсменів, що змагалися під її прапором, і навіть про відсутність телетрансляції найбільших змагань. Але маємо талановитих молодих спортсменів, маємо трохи часу до Олімпіади і можемо сказати, що новий олімпійський цикл почався для України набагато оптимістичніше, ніж попередній.