У Львівській області запрацювали перші чотири опорні школи. Це базові школи в районах, до яких перевели учнів з віддалених сіл.
Буська школа № 1 тепер має 471 школяра замість 450 – відкрила двері для хлопців і дівчат з усього району. Першими сюди подались учні невеличких сільських шкіл.
«Нас забирає автобус «Школяри», приїжджаємо перед уроками. Зручно...» – розповідають школярі.
Опорну школу обслуговує два шкільні автобуси. Більшість учнів є його пасажирами. Однак щоб потрапити додому на «Школярику», учні початкових класів чекають до 16-ї години. Інколи сидять на дивані, інколи відвідують групу продовженого дня.
Разом з новим статусом школа отримала і нову техніку: 8 телевізорів, які вчителі використовуватимуть для різноманітних презентацій, а ще мультимедійні дошки. Також, за словами директора школи Ольги Прунь, на днях мають прибути нові планшети і сучасні станки для трудового навчання.
А от з підручниками – гострий дефіцит. У сьомих класах тепер навчається 67 учнів, а підручників надіслали всього 18.
«Не вистачає книжок для четвертого і сьомого класів. Вони забезпечені лише на третину», – розповіла бібліотекар школи Оксана Лозова.
Попри дефіцит підручників діти в жодному разі не хочуть повертатись до сільських шкіл.
«Ця школа для мене набагато краща, в селі було гірше утеплення, там не палилось, а тут тепло і комфортно, вікна нові», – розповів учень старших класів Тарас.
«Тут просто більше дітей, тут цікавіше, ніж у сільській школі. Мені добре навіть коли «Школярик» пізніше їде», – розповіла учениця молодших класів.
Щоб вмістити усіх школярів, у приміщенні шкільної котельні будують великий актовий зал. У школі кажуть, що це лише початок. Попри фінансування і новий статут, опорні школи потребують і чіткої законодавчої бази. У департаменті освіти пояснюють – уже звертались до міністра.
«Про створення опорної школи необхідне рішення сесій районних рад. Не у всіх ще районах є відповідне рішення рад, але цей процес уже розпочато», – розповіла директор обласного департаменту освіти і науки Любомира Мандзій.
Зараз на Львівщині працює чотири опорні школи. Однак в майбутньому їх стане більше. Такий заклад матиме кожна об’єднана територіальна громада.