Новообраний голова КС В'ячеслав Овчаренко не вважає себе залежним від Партії регіонів. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Закон і бізнес", відповідаючи на питання про публікації "з натяками на нібито його залежність від правлячої нині політичної сили".
"Натяки тому й залишаються натяками, що не мають під собою будь-якого підґрунтя", – заявив він.
"На посаду судді КС мене призначила Верховна Рада ще у 2006 році. З того часу я сумлінно виконував свої обов’язки. Мабуть, не в останню чергу саме тому 18 липня цього року колеги висловили мені довіру, обравши головою КС", – зазначив він.
Як відомо, Овчаренка обрали суддею КС у серпні 2006 року за поданням Партії регіонів, і саме 4 серпня 2006 року, в день, коли у Верховній Раді прем’єром став Віктор Янукович, він прийняв присягу.
Повідомлялося, що Овчаренко зробив стрімку кар'єру завдяки Віктору Януковичу – суддею КС він став 2006 року за квотою Партії регіонів.
Зі жовтня 2001 року Овчаренко працював суддею міського суду Єнакієвого.
У грудні 2002-го, через місяць після призначення Януковича прем'єр-міністром, Овчаренко стає головою міського суду в Єнакієвому – місці, де безслідно зникли матеріали справ про засудження Януковича.
Це випливає з розслідування "Української правди".
Так, при вступі Овчаренка на посаду глави Єнакіївського суду, його попередник по акту прийому-передачі вручив йому всі карні й цивільні справи, що перебували тоді у провадженні, а також наряди, що зберігалися в архіві суду.
"Зі свідчень Овчаренка випливає, що в акті прийому-передачі були відсутні кримінальні справи про засудження Януковича...", – говориться в постанові про відмову в порушенні кримінальної справи проти співробітників Єнакіївського міськсуду.
"У своїх свідченнях Овчаренко пояснив факт зникнення документів тим, що в період з 1989-го по 2000-й у Єнакіївському міському суді була відсутня належна охорона приміщень".
На посаді глави Єнакіївського міського суду Овчаренко працював до обрання суддею КС у 2006 році.
Нагадаємо, 18 липня стало відомо, що головою КС став суддя, причетний до зникнення судимостей Януковича, – В’ячеслав Овчаренко.
Довідка. Народився В’ячеслав Овчаренко 16 липня 1957 року в місті Єнакієве Донецької області. У 1983–1984 роках Овчаренко працював юридичним консультантом Єнакіївського авторемонтного заводу, виробничого об’єднання "Орджонікідзевугілля", автобазу якого очолював Віктор Янукович.