Новий КПК – це революція і гуманізація, – Пшонка

18:12, 14 березня 2012

Генпрокурор України Віктор Пшонка прогнозує, що новий Кримінально-процесуальний кодекс, який має вступити в дію з 1 жовтня, парламент прийме уже в березні. «Це дійсно процесуальна революція, дійсно новий демократичний в Україні закон з принципами гуманізації», – сказав він 14 березня під час наради з обласними прокурорами у Львові.

«Його нелегко буде зразу сприйняти, щоб правоохоронні відомства його зрозуміло виконували. Я думаю, що Верховна Рада прийме закон про КПК у березні з усіма змінами, які вносили правоохоронні органи, громадські організації, вчені», – сказав генпрокурор і додав, що чинний Кримінальний кодекс, якому 50 років, «застарів для нашої держави».

Він запевнив, що всі заяви будуть прийматися, а не приховуватися правоохоронцями, як це є, «особливо в міліції».

«Всі заяви будуть реєструватися в державному реєстрі злочинів, який підпорядковуватиметься генеральному прокурору… Якщо нема складу злочину, буде закриватися справа, якщо є, буде розслідуватися до встановлення суб’єкта, який скоїв цей злочин», – сказав Віктор Пшонка.

Також новий КПК, з його слів, має ввести нове процесуальне поняття – слідчий суддя.

Крім того, генпрокурор наголосив, що тепер арештовувати «за мішок вугілля» не будуть.

«Арешт буде винятковим заходом. Буде підписка про невиїзд, взяття на поруки, домашній арешт. Він, думаю, найбільше застосовуватись. А порушив домашній арешт – усе, в СІЗО», – сказав Пшонка.

Новий КПК, за його словами, має стати гуманізацією процесу і розслідування кримінальних справ.

Також, зауважив генпрокурор, згідно з цим документом, має зникнути поняття альтернативи розслідування, коли відомства можуть проводити паралельно свої розслідування: 99% справ буде розслідувати міліція і 1% – інші правоохоронні органи.

Як інформував ZAXID.NET, генеральний прокурор України Віктор Пшонка зробив низку зауважень щодо роботи органів прокуратури на Львівщині. Зокрема, він наголосив, що з майже 60 млн грн боргу в Пенсійний фонд відшкодовано понад 800 тис. грн. «Це соромно. І прокурори районів, міст, і апарат Львівської області – це ви вже допрацювалися», –сказав Віктор Пшонка 14 березня у Львові.

Нагадаємо, також у Львові Віктор Пшонка заявив, що якщо надалі будуть складатися протоколи за дрібні суми отримання неправомірної винагороди, то керівників обласних прокуратур буде переведено на нижчі посади. «Така дріб’язковість дискредитує діяльність правоохоронних органів в цілому», – сказав генпрокурор.

Крім того, він заявив, що досі не чув про кінцеві результати кримінальних справ 2008-2009 років щодо розкрадання бюджетних коштів, виділених Львівщині на ліквідацію наслідків паводків.