Новий міністр освіти розповіла про перспективи введення 12-річного навчання у школах

12:08, 15 квітня 2016

Новопризначений міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що середні школи в Україні переведуть на 12-річний термін навчання, повідомило «Громадське».

«Нам потрібен новий зміст і нові цілі середньої освіти. Дітям необхідна не тільки сума знань, має бути перелік компетентностей, які, до речі, узгоджені у ЄС, і цей перелік не тільки ті, які нам зрозумілі – володіння мовами, математика, природничі науки. Але це й підприємництво, фінансова грамотність, вміння працювати в команді. І от щоб цим володіти і потрібен додатковий рік навчання», – сказала вона.

Міністр уточнила, що для підготовки до реформи середньої освіти необхідний час.

«Очевидно, що він (12-річний термін навчання) не буде запроваджений завтра. Буде оприлюднений план впровадження реформи, щоб ми були готові фінансово і соціально», – сказала вона.

Разом з тим, очільниця міністерства освіти повідомила, що зовнішнє незалежне оцінювання не будуть скасовувати. За її словами, воно обов’язково залишиться, однак його якість слід покращити.

«ЗНО обов’язково буде, але його треба робити значно якіснішим. Зараз зроблені заходи по захисту даних, щоб ніхто не зміг сфальсифікувати результати. Проблема – це зміст ЗНО, нам його треба робити більш сучасним», – сказала вона.

Нагадаємо, у четвер, 14 квітня, депутати Верховної Ради затвердили склад нового Кабінету міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом. Так, на посаду міністра освіти і науки призначили Лілію Гриневич, яка до цього була головою профільного парламентського комітету.

Як відомо, у лютому народні депутати відправили на доопрацювання проект закону №3491 «Про освіту», який зокрема передбачає перехід на 12-річну систему навчання у школах. Відповідне рішення підтримали 232 народні депутати.