Новий парламент протримається не більше, ніж 1,5 року, – політологи

21:07, 15 вересня 2014

Військові, журналісти та громадські діячі – у перших десятках партійних списків. І це не запит української громади, а технологія – переконують політологи.

«Всі розуміють, що є запит на нові обличчя і хочуть на нього реагувати. Так вдалися до технології нових облич, яких ми не знаємо, або прізвища, які ми знаємо, бо це відомі активісти чи більш менш відомі журналісти», – розповів представник ГМ «Опора» Олександр Неберикут.

Ще одна технологія – цифрова. Цього разу на виборах лідери партій поступаються місцем у списку. Політологи вважають, будучи в першій десятці і подолавши 5-відсотковий бар’єр, вони таки потраплять у парламент. Втім, фахівці радять дивитися «в корінь». Адже за першими і невідомими іменами ховається стара і непродуктивна «гвардія». Тому, аби щось змінити, політологи пропонують, щоб у парламент пройшло більше партій.

«Я притримуюся позиції, оскільки виборчий закон не змінений, що бар’єр – це олігархічна хитрість, аби не пустити певні бідні партії, нові партії в парламент», – розповів президент українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов.

Серед нових партій на вибори йде «Самопоміч». Тому в парламенті з'явиться чимало львів'ян. Серед них й ІТ-технолог Олексій Скрипник. Досі ані політик, ані депутат, тож поки свято вірить, що важкий тягар політикуму йому під силу. Вже знає, чим займатиметься. «Найпростіше тим, що я зараз займаюся, – це електронне врядування. Там треба просто навести порядок… Друге – там нема системності, тобто треба, аби великі компанії пропонували варіант розв’язку, відтак треба сісти і зробити», – зізнався кандидат в депутати Олексій Скрипник.

Втім, прогнози політологів не дуже втішні. Вони стверджують, що обраний в жовтні парламент «перехідний» і пророкують йому не більше , ніж півтора року існування.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні заплановані на 26 жовтня. У неділю, 14 вересня, відбулися з'їзди низки політичних партій. Свої передвиборчі списки, зокрема, оприлюднили партії «Народний фронт»«Блок Петра Порошенка», а також Всеукраїнські об'єднання «Батьківщина»і «Свобода».