Новий підрядник заявив про початок знесення стели Монументу слави у Львові

Майже через рік після рішення про демонтаж 30-метрової стели її почнуть зносити

16:49, 22 січня 2019

У середу, 23 січня, підрядник розпочне демонтовувати 30-метрову аварійну стелу Монументу слави, що на вул. Стрийській у Львові. Довкола стели уже встановили риштування. Про це ZAXID.NET повідомив підрядник робіт – підприємець Роман Хома.

Нагадаємо, 30-метрову стелу Монументу слави мали демонтувати ще наприкінці 2018 року. Однак підрядник, компанія «Альтера», відмовився починати роботи через відсутність відповідної техніки і з ним розірвали угоду. Тоді підрядник мав виконати роботи за 295,8 тис. грн. Перш ніж підписати угоду з «Альтерою» Галицька райадміністрація тричі оголошувала тендер на демонтаж 30-метрової стели, однак торги скасовувались через відсутність учасників.

Увечері 21 січня Галицька районна адміністрація підписала угоду на демонтаж стели з ФОП Хома Роман Володимирович. Цьому підряднику райадміністрація за демонтаж стели заплатить 292,9 тис. грн.

Як розповів ZAXID.NET Роман Хома, демонтажні роботи розпочнуться 23 січня. Спочатку зі стели знімуть фігури воїнів, що символізують різні роди військ, і гранітне облицювання. Після цього вирішать, чи демонтовувати основу стели частинами, чи одразу усю.

Підрядник розпочав підготовчі роботи зі знесення Монументу слави

«Ми розпочали підготовчі роботи зі знесення стели. Демонтаж почнемо з верхніх плит – вони відійшли від основи стели і їх треба першочергово розібрати. Пізніше подивимося на основу стели і вирішимо, чи вдасться її одразу цілу демонтувати», – зазначив Роман Хома.

Нагадаємо, Львівська мерія ухвалила рішення про демонтаж аварійного 30-метрового пілону Монументу слави на вул. Стрийській у лютому 2018 року. У квітні Монумент слави обгородили парканом, на облаштування якого з бюджету міста виділили 400 тис. грн.

Меморіал «Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил» відкрили у 1970 році. Ансамбль меморіалу, окрім 30-метрової стели, складається з бетонної композиції з фігурами воїнів та алегоричних фігур радянського воїна і «Батьківщини-матері». Рішення про подальшу долю цієї композиції ще не ухвалене.