У Львівській філармонії новий сезон відкриватиме російська співачка Марія Максакова. У супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом Тараса Криси та за участі Богдана Івасика (скрипка), Марія Максакова виконає арії з відомих опер.
Проте славу в Україні Максаковій приніс не оперний спів. Річ у тім, що Максакова з 2011 до 2016 року була депутаткою Держдуми РФ від провладної партії «Єдина Росія». Вона є вдовою також екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова, вбитого у Києві в 2017 році.
Тож пригадаємо найяскравіші події з політичного минулого оперної співачки. У вересні 2011 року Марія Максакова заявляла, що «„Єдина Росія“ – це єдина реальна політична сила у нашому суспільстві. І Володимир Путін – це не тільки лідер нашої партії – це загальнонаціональний лідер та єдина фігура, що консолідує наше суспільство».
Марія Максакова та Денис Вороненков у Держдумі
11 червня 2013 року Марія Максакова голосувала за схвалення закону № 135-ФЗ про заборону пропаганди гомосексуалізму в Росії, який у всьому світі називають таким, що порушує права людини. Проте в лютому 2014 року вона цей закон розкритикувала.
Що важливіше для України, у березні 2014 року картка Максакової взяла участь у голосуванні за ратифікацію «Договору між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим». Цей документ фактично засвідчив окупацію півострова Росією. Нагадаємо, тоді «за» проголосували 445 депутатів з 450-ти. Згодом Максакова заявила, що насправді вона не голосувала за цей договір, адже була за кордоном. Проте сайт Держдуми свідчить, що Максакова голосувала «за».
Схожі пояснення дав і чоловік співачки, також депутат Держдуми Денис Вороненков (він був депутатом від Комуністичної партії, діяльність якої заборонена в Україні).
Після анексії Криму Максакова партійних лав не залишила. Навіть спробувала ще раз потрапити в держдуму від тієї ж провладної партії. У 2016 році вона програла попередні внутрішньопартійні вибори «Єдиної Росії» у Санкт-Петербурзі.
Афіша концерту Максакової у Львові по сусідству з вимогою звільнити політв'язня, кримчанина Олега Сенцова (фото Катерини Сліпченко)
16 лютого 2017 року Максакова була виключена з партії «Єдина Росія» у зв'язку з приховуванням подвійного громадянства у передвиборчих документах. Денис Вороненков також програв вибори (він знову балотувався від КПРФ).
Крім того, Вороненков був співавтором закону про введення кримінальної відповідальності за публічні заклики до порушення цілісності Росії. Саме за цією статтею, наприклад, судили заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.
У грудні 2016 Максакова разом з чоловіком переїхала в Україну. Нагадаємо, що в РФ Вороненкова звинувачували у причетності до рейдерського захоплення будівлі у центрі Москви.
В Україні Вороненков дав свідчення у Генпрокуратурі у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича.
23 березня 2017 року у Києві Дениса Вороненкова застрелили. За даними української Генпрокуратури, вбивство екс-депутата Держдуми організувала ФСБ через колишнього цивільного чоловіка Марії Максакової, кримінального авторитета з Башкирії Володимира Тюріна. Сама співачка цю версію відкинула.
24 серпня 2017 року Максакова була запрошена на парад з нагоди Дня незалежності в Києві заспівати каватину з опери Белліні «Норма» та сольну партію в ораторії «Слався, Вкраїно!» Івана Тараненка. Ініціатива такого запрошення належала режисерові Сергію Проскурні. Втім виступ Максакової був критично сприйнятий громадськістю.
Зараз співачка виступає на оперних сценах Києва та Харкова, викладає вокал у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв України.
ZAXID.NET поцікавився у керівництва Львівської філармонії, чим був обумовлений вибір виконавиці для відкриття сезону. Тож вже у понеділок, 5 серпня, ми повернемося до цієї теми.