19 грудня 2014 року Національний музей ім. Андрея Шептицького відкрив оновлену постійну експозиція «Українське мистецтво ХХ ст.», яка розташувалася у відремонтованій будівлі на вулиці Драгоманова, 42.
Нагадаємо, що будинок був закритий на ремонт ще у 2005 році.
Колишня вілла професора геології Еміля Дуніковського, також географа та мандрівника, збудована у 1897–1898 рр. за проектом архітектора Владислава Рауша у стилі історизму.
Будівля є одним із найкращих у Львові прикладів віллової архітектури палацового типу.
На початку ХХ ст. будинок придбав митрополит Андрей Шептицький, який розмістив у ньому колекції заснованого 1905 р. Церковного музею (згодом – Національного музею у Львові). Офіційне відкриття влаштованого у палаці Національного музею відбулося у 1913 р.
Від 1905 до 1952 р. першим директором музею був відомий український історик мистецтва Іларіон Свєнціцький.
Оновлена експозиція представить усі етапи розвитку українського мистецтва новітньої доби.
«Український модерн» представлений корифеями українського образотворчого мистецтва початку ХХ ст, а саме творами Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Василя Кричевського та багатьох інших.
Доба «українського авангарду» відтворює складний та суперечливий процес інтеграції українського мистецтва в європейський культурний простір першої третини ХХ ст. Особливої уваги заслуговує явище творення національного стилю в сакральному мистецтві, що представлене творчістю Михайла Бойчука, Петра Холодного та Андрія Коверка. З-посеред знакових репрезентантів тієї епохи експозиція демонструє твори Оксани Павленко та Охріма Кравченка, Олександра Архипенка та Олекси Грищенка, Романа та Маргіт Сельських, Ярослави Музики та багатьох інших.
Українське мистецтво 1950-1970-х років у цьому варіанті експозиції відображає лиш ті віхи розвитку українського мистецтва, що вплинули на розвиток національного стилю у мистецтві, свідомо оминаючи його «тоталітарно-нормативну» складову, наголошують у музеї.
Особливої уваги заслуговує мистецтво українського андеграунду 1960-х, його формальний та світоглядний зв'язок з кращими зразками світового авангарду та постмодерну. В числі знакових особистостей того часу експозиція представляє Йосипа Бокшая, Романа Сельського, Григорія Смольського, Опанаса Заливаху, Аллу Горську, Івана Остафійчука та багатьох інших.
Українське мистецтво 1980-2000-х та мистецтво української діаспори. Мистецтво 1980-2000-х років відтворює світоглядні передумови для мистецтва уже ХХІ століття.
Серед експонованих: твори Миколи Бідняка, Романа Романишина, Ігоря Шумського, Любомира Медведя, Бориса Буряка, Володимира Одрехівського та багатьох інших.