Новий статут Львова покращить бюджетний процес в місті, - Любомир Зубач

09:10, 8 квітня 2009

"Найперше, проект статуту територіальної громади м. Львова визначає форми залучення мешканців до місцевого самоврядування. Тобто встановлена чітка і зрозуміла процедура проведення громадських слухань, загальних зборів мешканців, а також подання місцевих ініціатив", - прокоментував 7 квітня ZAXID.NET член робочої групи, яка завершила розробку проекту нового Статуту територіальної громади Львова, начальник управління "Секретаріат ради" Львівської міської ради Любомир Зубач.

Він також відзначив: "Проектом статуту зафіксовано існуючий територіальний устрій міста, а крім того, введено поняття приміських зон, що в майбутньому стане основою для розширення меж міста".

Третьою особливістю, на яку варто звернути увагу, на думку Л.Зубача, є те, що у "проекті чітко розписано процедуру бюджетного процесу у міській раді, а також передбачено механізми плановості і відкритості цього процесу".

"Зокрема, закріплено обов’язковість бюджетної резолюції. Вона передбачає ті принципові речі, які мають бути закладені у самому бюджеті на наступний рік, це забезпечує плановість бюджетного процесу. Відкритість забезпечується через обов’язковість проведення бюджетних слухань проекту бюджету. У нас в Україні приймається державний бюджет, і всі міські ради у двотижневий термін мають обов’язково прийняти свої бюджети. Тобто цей процес пришвидшений. У майбутньому, я переконаний, буде більша самостійність місцевих громад, і громади отримають можливість планувати свої доходи і видатки більш самостійно. І власне в цьому ми закладаємо певні основи на майбутнє".

Загалом, за словами Л.Зубача, "статут визначає лише ті особливості, які може мати територіальна громада в єдиних законодавчих нормах, що є в державі. Ми аналізували пропозиції, що є в нових проектах законів "Про місцеве самоврядування", пропозиції різного роду науковців, юристів щодо реформи місцевого самоврядування. Ми намагалися запозичити ті моменти, які можна впровадити сьогодні в статут, тобто взяти все найкраще в нововведеннях, але розумно, щоб статут міг бути чинним і легітимним".