Новий Трудовий кодекс дозволяє відеонагляд за працівниками

13:14, 8 листопада 2010

Згідно з чинним законодавством, зараз штатні працівники більш захищені, але їхнє становище з прийняттям нового Трудового кодексу може погіршитися.

Про це ZAXID.NET повідомив генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України П.Петриченко. Він навів декілька моментів які значно погіршують захищеність працівників і про які автори МКУ свідомо замовчують.

1. Тривалість робочого часу:

- Згідно з чинним КЗпП - нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень.

- Згідно з проектом Трудового кодексу - дозволяється збільшувати робочий день до 12-ти годин і таким чином, встановлювати 48-годинний робочий тиждень. Правда це можна робити за згодою працівника, але хто така згода буде питати, коли нинішній роботодавець диктує свої права на виробництві без урахування думки працівників.

2. Матеріальна відповідальність:

- Згідно з чинним КЗпП - повну матеріальну відповідальність можуть нести тільки працівники, які займають певну посаду;

- Згідно з новим проектом Трудового кодексу - матеріальну відповідальність може нести будь-який працівник і причому цю матеріальну відповідальність, її розміри, буде визначати самостійно роботодавець.

3. Відеоспостереження:

- Згідно з чинним КЗпП - відсутні норми про використання техзасобів для контролю за діями працівників при виконанні роботи;

- Згідно з новим проектом Трудового кодексу - роботодавець може контролювати виконання працівником трудових обов'язків з використанням техзасобів, в тому числі відеоспостереження.

4. Процедура звільнення:

- Згідно з чинним КЗпП - члена профспілки не можна звільнити без згоди профспілки;

- Згідно з новим проектом Трудового кодексу - допускається звільнення працівника, незважаючи на мотивовану відмову профкому.

5. Дискримінація за місцем роботи:

- Згідно з чинним КЗпП - передбачаються рівні права для працівників будь-яких підприємств незалежно від їх розміру;

- За новим проектом Трудового кодексу - на малих підприємствах режим роботи може передбачати зайнятість у вихідні дні, дні державних і релігійних свят без компенсації

В Національній конфедерації профспілок України резюмують; якщо Верховна Рада Україна ухвалить нову редакцію Трудового кодексу, то це буде прямим порушення конституційних прав працівників. Укладення колективних угод на підприємстві стане не обов'язковим. Свої права працівникові буде неможливо відстояти через комісії по трудових спорах, оскільки до їх складу будуть входити представники адміністрації, а їх рішення повинні будуть прийматися за повної згоди сторін. Що стосується судів, то вони, практично, відіграють незначну роль в захисті прав працівників.