Новий уряд Грузії має намір повторно провести розслідування причин початку серпневої війни 2008 року і дати оцінку діям колишнього керівництва країни. Як повідомив міністр оборони Грузії Іраклій Аласанія, робота щодо оцінки бойових дій, здійснених під час серпневої війни, почнеться найближчим часом.
Зокрема буде вивчено, як працював резерв, чому не вдалося евакуювати населення сіл, а також політичні рішення грузинського уряду.
"Чи можна було уникнути цього (серпневої війни) за допомогою політичних рішень? Чи були у Грузії народно-дипломатичні, міжнародні ресурси для того, щоб уникнути цієї війни? Нам дійсно цікаво, чому Грузія не змогла захистити себе, щоб у нас в майбутньому була реальна доктрина, яка не дозволить цьому повторитися",- заявив міністр.
У той же час Аласанія підкреслив, що ніхто ніколи не ставив під сумнів те, що серпневу війну 2008 року розпочала Росія.
Прем'єр країни Бідзіна Іванішвілі також в середу підтвердив журналістам, що він "особисто має багато питань на тему війни 2008 року".
Він зазначив, що "грузинський народ досі не знає правди про війну" і не виключив, що на допит про причини грузино-російського військового конфлікту може бути викликаний президент Михайло Саакашвілі.
Нагадаємо, після військового конфлікту, що мав місце у серпні 2008 року, Росія визнала незалежність самопроголошених республік Південної Осетії й Абхазії, які фактично є грузинською територією.
Через місяць після закінчення війни у грузинському парламенті вже створювалася комісія з вивчення її причин. Тоді комісія прийшла до висновку, що Росія кілька місяців планувала напад на Грузію.
Російська інтерпретація тих подій відрізняється від грузинської: у Москві неодноразово заявляли, що саме Грузія почала агресію проти Південної Осетії.
Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявляє, що не знає, як вивести з безвиході відносини Грузії й Росії.