Проектні документи і містобудівні умови та обмеження для забудови "Личаківської перлини" затверджували "у Києві".
Про це на архітектурно-містобудівній раді у Львові сказав проектант будинку Ярослав Бурило.
Йдеться про багатоповерхівку, зведену на вул. Личаківській,33а, що псує панораму історичної частини Львова.
Як розповів під час засідання розробник історико-містобудівного обґрунтування для цієї забудови Ярема Чурилик, в документації було зазначено, що висота стін будинку не має перевищувати 24 метри з обох боків (оскільки будинок розташований на ділянці з перепадом висоти). Таке обмеження, з його слів, рекомендовано, зважаючи на забудову поряд - на вулиці Личаківській. І його дотримання не мало б виділяти новобудову серед існуючих будинків.
Водночас Ярослав Бурило сказав, що документацію щодо новобудови погоджували в Києві. Де саме - архітектор не уточнив. Там дозволили висоту з одного боку будинку - 27 метрів та 35 метрів - з іншого.
Однак на сьогодні, сказав він, висота стін - 22 метри, тобто 7 поверхів. Проте також над ними в будинку надбудовано мансарду та горище. Однак, яка висота горища з мансардою - архітектор не уточнив.
Начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ЛОДА Володимир Лаврін натомість заперечив, що ніде у світі не послуговуються поняттям "висоти будівлі у стінах", адже під виглядом мансарди можна добудувати і десять поверхів, і висота будівлі буде в результаті значно вищою.
Представниця ДП "Містопроект" Лідія Горницька наголосила, що будівлю, яка зараз є на вул. Личаківській, 33а, треба розбирати.
"Громадськість, яка розуміє, що таке Львів, відчула ще один плювок у своє обличчя, в тому числі від авторів цього проекту", - сказала вона.
Своєю чергою директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів запевнив, що бачить своїм завданням на посаді, аби більше схожих на цей проект пропозицій до міської ради проектанти не подавали.
"Яка відповідальність архітектора за його роботу? Проектант каже, що робив все за чинним законодавством. Але талант неможливо описати постулатами чи законами! Оце - приклад, коли все зроблено "згідно з законодавством". Ми повинні посилатися не на закон, а на талант та відповідальність архітектора", - прокоментував Павлів.
За його словами, якщо кухар зробив погану їжу, її можна викинути, але "ця споруда нас переживе, і, на жаль, нагадуватиме нам про відсутність таланту".
Андрій Павлів запевнив, що відповідальність за усі розрахунки в проектах несе архітектор, а міська рада не має права втручатися в розрахунки. "Місто сьогодні не контролює проекту, не погоджує його, не проводить експертизу, не видає дозволу на будівництво, не приймає в експлуатацію", - додав чиновник.
Крім того, Павлів запропонував створити у місті перелік тих людей, які не мали б надалі проектувати щось у Львові.
"Україна - велика... А погодження з Києва… Подивіться, що трапилося з Києвом, з його ландшафтами... За законом можна збудувати будь-що, але по-совісті має бути інша річ!" - додав чиновник.
Нагадаємо, "Личаківська перлина" – висотна будівля, яка зіпсувала панораму історичного Львова з боку вулиці Личаківської. Новий будинок височіє над кварталами, сформованими тут ще близько століття тому. А згори вулиці Личаківської – взагалі відволікає увагу від вежі Ратуші та вежі Корнякта.
20 листопада міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що в будинку на вулиці Личаківській, 33а треба демонтувати два-три верхні поверхи. Мер вважає, що будівлю зводять з низкою порушень, тому у міській раді перевіряють, хто погоджував проект і будівельні роботи.