Із 1 липня внесено деякі зміни у фінансування медичних закладів, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, повідомляє НСЗУ. Змін наразі три.
1.Зросли тарифи на надання послуг з екстреної меддопомоги, на лікування гострого інфаркту та інсульту.
Нові тарифи діятимуть на послуги, які надаватимуться з липня. Зокрема, тариф надання послуг екстреної медичної допомоги зріс до 16393 грн. З квітня до 30 червня він становив 11661 грн.
На лікування інфаркту з липня виділятимуть 30108 грн (було 16001 грн), інсульту – 26947 грн (19332 грн).
За цими тарифами медичним закладам платитиме не пацієнт, а НСЗУ.
Уже наступного тижня, після того, як медзаклади прозвітують за другий квартал, НСЗУ розпочне укладати додаткові угоди з ними на надання цих послуг за новими тарифами.
2. Продовжено виплати медзакладам за пакетами «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій».
Через продовження карантину, викликаного епідемію коронавірусу, до 1 жовтня продовжено виплати медзакладам за глобальною ставкою за пакетами «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій».
Як пояснила ZAXID.NET заступниця директора департаменту договірної роботи НСЗУ Олександра Машкевич, медичні заклади перейшли на новий механізм фінансування і воно здійснюється за рахунок різних тарифів. Вони отримують глобальну ставку – це фіксована сума, яку отримує той чи інший медзаклад, незалежно від того, скільком пацієнтам він надав допомогу. Другий вид тарифу – за пролікований випадок. Що більше пацієнтів звернулося до медзакладу по медичну допомогу, то більше грошей він отримав.
Раніше було розраховано, що перші три місяці (з квітня до липня), поки заклади перелаштуються на роботу за новими умовами, вони будуть отримувати фінансування за глобальною ставкою, тобто, чітко визначено суму. А вже з 1 липня 90% за глобальною ставкою і 10% – за пролікований випадок, наступного місяця 80% і 20% тощо.
Однак епідемія коронавірусу внесла свої корективи. Люди менше почали звертатися до лікарень, менше проводилося планових госпіталізацій, тому уряд за поданням МОЗ прийняв рішення (постанова Кабміну від 19 червня) продовжити фінансувати медзаклади за вище названими пакетами за глобальною ставкою до 1 жовтня. Фінансування за тарифами за пролікований випадок буде проводитися вже з 1 жовтня у співвідношенні 90% за глобальною ставкою і 10% - за пролікований випадок.
3. Медзаклади, у яких медична субвенція була більшою, ніж фінансування за Програмою медичних гарантій, будуть дофінансовувати
За словами Олександри Машкевич, уряд передбачив укладання договорів НСЗУ про перехідне фінансування тих медзакладів, які за даними Держказначейства за медичною субвенцією отримували фінансування більше, ніж за Програмою медичних гарантій. Це стосується в основному, психіатричних лікарень, протитуберкульозних лікарень, диспансерів тощо.
Держказнечейстово повинно надати НСЗУ дані, яку субвенцію медзаклади отримували у першому кварталі 2019 року. Якщо субвенція була більша, ніж фінансування за Програмою медичних гарантій, то такі медзаклади отримають доплату. У кожного сума доплати буде різна.
«Доплату медзакладам вираховуватимуть так. Суму субвенції за перший квартал 2019 року помножать на три (медреформа розпочалася з другого кварталу, тож враховано три квартали), від неї віднімуть суму фінансування за договором з НСЗУ, за виключенням пакетів коронавірусу, і отримають суму, яку НСЗУ має доплатити конкретному медзаклад», – каже Олександра Машкевич. Та щоб отримати дофінансування, наголошує Олександра Машкевич. Керівники медичних закладів мають скласти план розвитку медустанови за типовою формою, яку розробляє МОЗ. Цей план має затвердити власник або госпітальна рада госпітального округу, до якого належить медзаклад. У плані прописані показники ефективносіт, яких має досягти ця чи інша медустанова. І від виконання цих показників залежатиме сума дофінансування.