Нюрнберзький процес не засудив дивізію «Галичина», - історик

13:00, 30 квітня 2011

На Нюрнберзькому процесі вояки дивізії «Галичина» не були засуджені. Про це заявила український історик Людмила Гриневич 30 квітня в ефірі програми «Велика політика».

«На міжнародному трибуналі вони не засуджувалися. Крапка», – наголосила вона.

Людмила Гриневич долала: «Ці люди жили собі спокійно працювали в Великобританії та інших країнах».

Своєю чергою лідер партії «Родина» Ігор Марков заявив, що Нюрнберсзький процес не засудив і дивізію «Мертва голова», але «в цілому засудив фашизм».

Також коментуючи пакт Молотова-Ріббентропа, Марков зауважив, що попри те, що він додав території України землі, «ми отримали проблему, через яку, даруйте за вислів, нашу країну ковбасить вже 20 років».

«Я не знаю, коли цей процес закінчиться. Є два виходи з цієї ситуації: або федералізація, або як в Чехословаччині – зустрілись на кордоні, попили пива і побажали одне одному успіху. В нас абсолютно різна ментальність, різні мови, різні герої!», - сказав він.

Як інформував ZAXID.NET , регіонал Вадим Колесніченко 29 квітня в ефірі програми «Велика політика» розповів, чому небезпечно для України переглядати певні моменти в історії, оскільки це може загрожувати територіальній цілісності.

Колесніченко наголосив, що після пакту Молотова-Ріббентропа Україна «обросла» частиною територій, які зараз є її значною частиною території. Відтак, при перегляді історичних моментів, каже він, Україна постає перед загрозою втрати таких територій. Так, наприклад, претендувати на свої землі, прогнозує регіонал, може Румунія, Молдова, Угорщина.

Тому він радить «прораховувати» дії України. «Завдяки цій історії ми відбулись як країна… Ми можмо оцінювати своє хитке на сьогодні становище. Ми маємо виживати разом і не маємо всередині ділитись, ми всі мешканці однієї країни», - сказав Вадим Колесніченко.