2 серпня президент США Барак Обама підписав прийнятий Сенатом закон про держборг, що запобіг технічному дефолту у США. Про це повідомив офіційний представник Білого дому.
Закон про держборг, міжпартійні переговори щодо якої розпочалися в середині травня, був схвалений обома палатами конгресу 1 і 2 серпня. План запобігання дефолту передбачає скорочення так званих "дискреційних витрат" приблизно на трильйон доларів протягом 10 років. При цьому скорочуватися будуть як оборонні, так і необоронні витрати. Ліміт держборгу, згідно із законопроектом, буде збільшено як мінімум на 2,1 трильйона доларів, і тим самим буде усунуто необхідність наступного підвищення стелі до 2013 року. В межах досягнутих домовленостей буде створена погоджувальна комісія з членів обох палат конгресу, яка буде шукати спосіб скоротити держвитрати ще на 1,5 трильйона доларів.
Заради досягнення компромісу адміністрації США довелося відмовитися від своєї головної вимоги - ліквідації податкових пільг для найбагатших американців. Крім цього, республіканці домоглися скорочення держвитрат на більш ніж 2,5 трильйона доларів. Однак Обама відстояв збереження обсягу видатків на соціальну сферу і зумів відсунути наступний термін підвищення стелі держборгу.
Якби сенат не підтримав сьогодні законопроект, США довелося б оголосити технічний дефолт - вперше в історії країни.
Нагадаємо, раніше у Сенаті конгресу США було проголосовано за проект підвищення держборгу США.
Напередодні президент США Барак Обама оголосив про те, що його адміністрація і лідери республіканців у конгресі, нарешті, прийшли до компромісу щодо умов, на яких необхідно піднімати поріг держборгу.