"Я чітко і без жодних застережень наголошую, що Україна для нової адміністрації США, на чолі з Бараком Обамою, залишається дуже важливим стратегічним партнером, як це було і за попередньої адміністрації США. Нинішня адміністрація США бере за основу Хартію про стратегічне партнерство, яка була підписана між США та Україною за президентства Буша. Цей документ ставиться на вищий рівень уваги", - заявив 19 березня під час зустрічі з журналістами у Львові Посол США в Україні Вільям Тейлор.
В.Тейлор додав: "Місяць тому у Мюнхені віце-президент Байден окреслив політику США у цьому регіоні. Я думаю, що цю промову ретельно перечитали і Рада безпеки США, і Державний департамент, і Барак Обама, перш ніж її виголосив Байден. Зокрема, Байден заявив, що США не визнає привілейованих сфер інтересів у цьому регіоні, як це заявили деякі інші держави. Друге, що сказав Байден - суверенні нації самі обирають свій шлях розвитку. Це означає, якщо Україна хоче увійти в ЄС як суверен, то її право ухвалювати таке рішення. Якщо Україна хоче ввійти в НАТО, то це її вибір. Суверенні нації мають право вибору. Власне Україна має право зробити вибір, а не Росія ухвалить рішення для України. Байден був достатньо обережним, коли робив цю заяву".
Посол США додав, що "США намагається досягнути покращення тону діалогу з Російською Федерацією". За його словами, це необхідно для поступу у сферах, які викликають спільне занепокоєння двох держав. Зокрема, йдеться про спільне занепокоєння щодо можливостей Ірану озброїтися ядерною зброєю, розповсюдження зброї масового знищення у світі. "Якщо ми зможемо досягнути поступу у питаннях спільного занепокоєння, то це буде добре для безпеки всього світу, у тому числі й України. Хочу запевнити, що будь-яке покращення американсько-російських стосунків не буде відбуватися коштом України".