Промова президента США Барака Обами щодо Сирії свідчить: замість покарання пріоритетним стало залякування. Так вважає американський політичний оглядач Аарон Блейк.
Про це політичний оглядач видання The Washington Post Аарон Блейк написав у своєму Твіттері. «Мій висновок з цієї промови (звернення Обами до американців 10 вересня, – ред.): покарання поступилося місцем залякуванню».
Інший політичний оглядач цього видання, Кріс Сіліца, наголосив, що Обама мусив виступити з таким зверненням, не бажаючи цього. Спротив щодо військових дій, який він зустрів у Конгресі, а також зростаюча підтримка російської ініціативи щодо того, щоб Сирія просто здала свою хімічну зброю, призвела до того, що президент США сам не міг сказати нічого визначеного щодо майбутнього військових дій у Сирії. «Це була промова очікування», – зазначив оглядач у своєму блозі.
При цьому Кріс Сіліца звернув увагу на те, що Барак Обама дав ясно зрозуміти різницю між Іраком і Сирією, сказавши, що США не можуть розв’язати чужу громадянську війну за допомогою сили, і також висловив розуміння, що американці чекають від нього більше уваги до внутрішніх проблем, ніж до зовнішньополітичних.
«По-своєму, це була винятково чесна промова про політичні реалії і складнощі, з якими він зустрічається, обираючи напрямок своїх дій», – зазначив оглядач.
Нагадаємо, що у зверненні до народу 10 вересня Барак Обама заявив, що Вашингтон і його союзники розглядають пропозицію Росії про передачу хімічної зброї в Сирії під контроль міжнародної спільноти. Водночас він зауважив, що вони готові до можливих обмежених військових ударів.
Зазначимо, що чергове загострення ситуації у Сирії сталося 21 серпня, коли низка ЗМІ повідомила про масштабне застосування військами сирійського уряду хімічної зброї в околицях Дамаска. Кількість жертв могла досягти 1,3 тис. осіб. За даними міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», кількість загиблих – близько 355 осіб.
27 серпня на зустрічі європейських і американських дипломатів з керівництвом сирійської опозиції Західні країни попередили сирійську опозицію, що протягом кількох днів розпочнеться військова операція проти режиму Башара Асада. Влада Сирії приготувалася до військового удару західних держав і обіцяє завдати удари у відповідь.
Військову операцію в Сирії підтримують вже 25 держав.
Додамо, прем'єр-міністр Сирії Ваель аль-Хальк 10 вересня заявив, що його країна підтримує пропозицію Росії передати всю сирійську хімічну зброю під міжнародний контроль.