10 липня під час сесії депутати Львівської міської ради голосуватимуть за обов'язкове маркування товарів російського виробництва.
Автор ухвали, депутат Любомир Мельничук, переконаний, що допоки на східному кордоні триває війна, у Львові потрібно воювати з агресором гривнею.
"Російські товари повинні знаходитись в окремих відділеннях. На цінниках повинен бути зображений російський прапор, щоб людина, коли приходить у магазин, розуміла: купуючи російський товар, підтримує окупанта", - пояснив депутат.
"Коли у крамницях позначать увесь товар російського походження, львів'яни жахнуться від такої кількості триколорів. Мовляв, у магазинах зметикували: за торгівлю російських вітрин їм не битимуть, тож і далі везуть товар окупантів", - наголосив координатор бойкоту російських товарів Олег Радик.
"Також відбувається маскування. Коли, наприклад, товар фасований в Росії, але завозять через дистрибютора і вже ліплять інші штрих-коди. Штрих код - не порятунок. У нас таке законодавство, що ліплять 482 (штрих-код України) і ніхто не може на це вплинути", - додав він.
У Львівській міськраді навіть обіцяють преференції для тих, хто взагалі відмовиться від російського краму. А це цілком можливо.
Генеральний директор компанії "Львівхолод" Ігор Пастущак розповів, що у супермаркетах "Рукавичка" за кілька місяців не лише удесятеро зменшили асортимент російського, а й продажі такого краму впали на половину.
"На початок березня у нас було близько тисячі найменувань товарів, за місяць їх стало близько 740, а зараз в нас відкритих до замовлення є 150 товарів виробництва Росії, яким нема аналогів в Україні. Але в нас така позиція: потрібно шукати альтернативу і ми це робимо", - запевнив він.
Рішення маркувати російське вже ухвалили міськради Івано-Франківська та Полтави. Львівські підприємці теж ратують за таку ініціативу. Однак виникає питання, як технічно розмістити триколор на цінниках. Або кожен магазин купить кольоровий принтер, або ж міськрада приготує для усіх спеціальні наліпки.