Начальник виробничо-технічного відділу Бурштинської ТЕС Ярослав Сторожук запевняє, що обладнання на Бурштинській ТЕС, котра входить до складу ПАТ «Західенерго» (Івано-Франківська область) потребує заміни, оскільки вже відпрацювало свій ресурс. Заміна обладнання ускладнюється через відсутність фінансів.
Про це він повідомив журналістам 4 жовтня.
«Обладнання у нас працює з 1965 року. Саме тоді було запущено перший енергоблок, з 12, які працюють на ТЕС. Інші енергоблоки було запущено до 1969 року. Вони вже також відпрацювали парковий ресурс і потребують повної заміни. Але вони досі працюють. Причина – брак коштів», – сказав Ярослав Сторожук.
З його слів, в середньому, котли відпрацювали на 70 тис. годин більше, ніж це передбачає їх парковий ресурс.
«На сьогодні розроблено проект майданчика під будівництво нових енергоблоків. Але це питання вирішується в уряді», – сказав він.
Проте, з його слів, частково реконструкції на Бурштинській ТЕС таки проводяться.
«Реконструкцію центрального щита ТЕС проведено за європейським проектом. Він більш сучасний, кращий, ніж на інших станціях України. Проведено реконструкцію системи управління енергоблоками. Потужність і частота підтримується за допомогою системи регулювання, яку також реконструювали. Встановлено комутаційні комп’ютери, а також комп’ютери за допомогою яких підтримується зв’язок з центральним диспетчерським пунктом та енергетичною системою Європи», – сказав Ярослав Сторожук.
Електроенергію ТЕС постачає, за словами Ярослава Сторожука, частково на експорт, а також у частину Івано-Франківської, частину Львівської та на всю Закарпатську область.
«На експорт маємо навантаження 548 МВт. Минулого року такого не було, оскільки ми не могли викупити цей експорт. А вже з березня експортуємо… Зараз ТЕС працює на вугіллі. Працювати на газі і мазуті не можемо, оскільки значно вища ціна», – уточнив Ярослав Сторожук.
За його словами, вугілля дешевше майже в чотири рази.
«Можна було б працювати на газі, але для цього треба вкладати гроші. Вугілля використовуємо вітчизняне – Донбаського басейну. Воно хороше… Роботою нашої станції керує енергоринок України. Працюємо під потребу – скільки заявлено потужності на кожний термін», – додав він.
Зазначимо, ПАТ «Західенерго», до якого входить Бурштинська ТЕС, – одна з найбільших енергогенеруючих компаній України. Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи. Власником 70,1034% акцій є НАК "Енергетична компанія України", 24,9% акцій – ДТЕК, решта належить міноритарним акціонерам. До складу компанії входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства «Галременерго», «Львівенергоспецремонт», «Львівенергоавтотранс», «Західенергопостач». Додаткова інформація.
Довідка ZAXID.NET
ДТЕК – найбільша приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК створюють ефективний виробничий ланцюжок вiд видобутку і збагачення вугілля до генерації й продажу електроенергії.
До вугільного блоку ДТЕК входять ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» (об'єднує 10 шахт), ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» (5 шахт), ПАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» і п'ять збагачувальних фабрик.
Блок генерації представлений ТОВ «Східенерго», а також асоційованими компаніями ПАТ «Дніпроенерго», у якому ДТЕК належить 47,55% акцій, і ПАТ «Західенерго», у якому ДТЕК разом з афiлiйованими компанiями володіє 25,06% акцій.
ТОВ «Сервіс-Інвест», ПАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», асоційована компанія ПАТ «Донецькобленерго», де ДТЕК володіє 30,6% акцій, представляють сегмент передавання та продажу електроенергії.
ДТЕК належать 39,98% акцій ПАТ «Київенерго», яке генерує і постачає теплову та електричну енергію.