На вул. Шевченка, де тривають роботи з облаштування квазікільця, завершено усі роботи зі заміни каналізаційних колекторів, завершують роботи з прокладання водопроводу. Зараз вже стелять перші шари асфальту та кладуть бруківку. А також розпочали монтаж трамвайної колії. Вже до кінця липня облаштування квазікільця планують завершити.
Роботи тривають на ділянці від вул. Залізничної до вул. Левандівської і передбачають організацію кільцевого руху по вулицях Шевченка, Левандівській та Залізничній. За інформацією прес -служби ЛМР, роботи відбуваються з випередженням графіку.
«Йдемо з випередженням графіку і до кінця липня від вул. Левандівської до вул. Залізничної проїзд буде готовий, з квазікільцем. Це буде такий ковток свіжого повітря для тих, хто живе в Рясне, бо вже можна буде швидше проїхати автобусом», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий під час огляду робіт.
Також мер запропонував залучити будівельні компанії до впорядкування прибудинкових територій біля квазікільця, а також доручив вивчити законність будівництва автомийки, яку облаштовують на вул. Шевченка.
За його словами, з першої декади липня розпочнеться ремонт другої ділянки — від церкви Анни до вул. Ярослава Мудрого. Довжина цієї ділянки 200 м. Вона не велика, але там є колектор, який необхідно замінити. Заплановано, що роботи триватимуть до 5 місяців.
«Зараз закінчуємо проектну частину. Також цього року будемо приступати до роботи. Фактично, роботи не мають зупинятись на жоден день. Думаю, погода дасть можливість працювати, щоб ми на наступний рік вийшли з відремонтованою вул. Шевченка», – зазначив Андрій Садовий.
За інформацією ЛКП «Львівавтодор», станом на сьогодні на об'єкті виконано такі роботи: демонтовано контактний провід трамвая, демонтовано трамвайні колії, виконано розробку корита та влаштовано піщано-щебеневу основу під дорожній одяг на вул. Проектованій, виконано розробку корита та влаштовано піщано-щебеневу основу під дорожній одяг по вул. Левандівській, виконано розробку корита та влаштовано піщано-щебеневу основу під дорожній одяг по вул. Залізничній, прокладено каналізаційні та дощові колектори різних діаметрів, а також водопроводи різних діаметрів. Також змонтовано — 17 каналізаційних камер та 14 дощоприймальних колодязів, влаштовано — 13 водяних колодязів. Також вже влаштували вирівнюючий шар покриття дороги із асфальтобетону товщиною 10 см та середній шар із асфальтобетону товщиною 6 см, а також піщану та щебеневу основи на вул. Шевченка. На 33% укладено тротуарну плитку, на 70% – плити трамвайних колій та на 25% змонтовано трамвайні колії. Також влаштовано 983 м2 бетонної основи під проїжджу частину.
«Ми приступили до облаштування дорожнього одягу. Прокладаємо верхню будову колії, трамвайні плити, рейки, гумові пояси та ін. Паралельно там, де буде проходити велодоріжка і тротуари, завершуємо роботи з виносу електричних мереж. Роботи відбуваються згідно з графіком, проблем не виникає», — розповів Віктор Онищук, інженер з інженерних мереж ТзОВ «Онур».
Загалом ремонт усієї вул. Шевченка планують завершити наступного року. Адже попереду ще ремонт найбільшої ділянки вул. Шевченка — на ділянці від вул. Ярослава Мудрого до квазікільця. Її довжина — близько кілометра. Зараз на завершенні проект, потім експертиза, тендерні процедури.
Нагадаємо, що ремонт вул. Шевченка поділили на чотири етапи. Перший етап — квазікільце, роботи над яким тривають зараз, другий — від церкви Анни до вул. Ярослава Мудрого, потім від вул. Ярослава Мудрого до вул. Залізничної. Залишиться ще етап від Янівського цвинтаря до готелю «Нтон».
Згідно з проектом передбачено повну заміну дорожнього полотна та тротуарів вул. Шевченка та частково вул. Залізничної, розбирання асфальтобетонного покриття на вул. Левандівській, реконструкція всіх інженерних мереж, демонтаж існуючих трамвайних колій в межах проектування, демонтаж існуючого дорожнього одягу з покриттям із мозаїки і бруківки, влаштування нових трамвайних колій, влаштування проїзних частин; тротуарів; велосипедних доріжок; технічних тротуарів, дорожньої розмітки; світлофорних об'єктів, влаштування контактної мережі трамваю, зовнішнього вуличного освітлення, благоустрій вуличного простору, проектом передбачається заходи для маломобільних груп населення.
Вартість виконання робіт згідно з договором між ЛКП «Львівавтодор» та ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» — 89,6 млн грн. Проектно-кошторисну документацію минулого року розробило ТзОВ «Трамдорпроект» на замовлення ЛКП «Львівавтодор».