Міноборони змінило директора львівського військового ліцею імені Героїв Крут

Для Романа Саляка звільнення стало несподіванкою, він має намір оскаржити його через суд

31 серпня

У львівському ліцеї імені Героїв Крут змінили керівника. В департаменті освіти Львівської ОДА пояснюють, що зробили це за наказом Міністерства оборони. Однак, для Романа Саляка, який очолював ліцей упродовж 28-ми років, це стало справжньою несподіванкою. Новопризначений директор ліцею раніше працював в Академії сухопутних військ.

У четвер в одному із класів ліцею імені Героїв Крут збираються вчителі. Їм мають представити нового директора. Втім, минає півгодини, а до колективу так ніхто і не приходить. Напередодні усі дізналися, що у новий навчальний рік йдуть без Романа Саляка ‒ директора, який очолював ліцей з 1990-го року.

«Я навіть не знаю, як це можна назвати, але воно трохи стривожило наш колектив, стурбувало. Бо напередодні нового навчального року якось так невпевнено себе почуваємо», – каже вчителька української мови та літератури Галина Онишко.

Стривожений звісткою і сам директор. Про кадрові зміни, розповідає, дізнався 20 серпня в Академії сухопутних військ. Там напередодні Дня незалежності голова обласної ради подякував Роману Саляку за роботу у ліцеї.

«І потім кажуть: дякуємо-дякуємо, багато зробили, і тут – але вже вам пора звільнити місце. Так прямо сказали. Невже це не можна було зробити по-людськи», – каже екс-директор ліцею ім. Героїв Крут Роман Саляк.

Ліцей підпорядковується обласному департаменту освіти, який за указом президента начальника ліцею, полковника запасу, замінили кадровим військовослужбовцем. Міністерство оборони відрядило на цю посаду колишнього заступника керівника Академії сухопутних військ Юрія Гусара.

У департаменті освіти показують заяву Романа Саляка, яку він написав ще минулого року. Там просить перевести його з безстрокового трудового договору на строковий.

«Хочу наголосити на тому, що ми на початку серпня мали розмову з Романом Семеновичем. Безперечно я не казала, коли це буде, бо це не залежить від мене, але ми говорили про те, що це може статися. Він це розумів. Минулого року, коли він переписував заяву з проханням зарахувати до заміщення посади військовослужбовцем, він теж розумів всі, так би мовити, нюанси, які виникають з цього питання», – пояснює директорка департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій.

Роман Саляк хоче оскаржувати своє звільнення у суді. У ліцеї тим часом своїх посад можуть позбутися ще 12 викладачів. Бо за наказом президента їх теж мають замінити на військовослужбовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum
Головні новини Львова за 20 вересня
Люди, які напали на палац культури у Львові, «засвітились» на відео з камер спостереження
Широка Помісна коаліція
Верховна Рада обрала 14 нових членів ЦВК
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України