У Львівській ОДА задумались над створенням єдиного стилю оформлення представницьких документів – бланків, буклетів, візиток чиновників. Розробку планують доручити дизайнерам-волонтерам, нагородою яким буде втілення їхніх ідей. Втім, п’ять років тому ЛОДА уже заплатила ₴50 тис. за розробку програми підвищення міжнародного іміджу Львівщини, в рамках якої відомий художник Володимир Кауфман створив логотип Львівщини, однак практично не користується ним.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЛОДА 21 жовтня оголосив конкурс на створення єдиного візуального брендбуку ЛОДА. Чиновники запросили до співпраці креативних людей, які повинні створити «нове обличчя» офіційних документів адміністрації. Це має сприяти «впізнаваності економічного та туристичного потенціалу області».
ЛОДА опублікувала таке оголошення із запрошенням до співпраці всіх очочих на своїй сторінці в Facebook. При цьому обіцяють не ставити «жодних творчих, вікових чи територіальних обмежень» та гарантують реалізацію найкращої пропозиції.
Як розповіла ZAXID.NET директор департаменту Галина Гречин, конкурс оголошено на безкоштовній основі, чиновники розраховують на креативних волонтерів.
«На сьогодні обласна адміністрація не має єдиного спільного стилю, брендування, для таких простих речей як візитки, бланки чи буклети. Ми б хотіли щоб нам зі сторони запропонували хороші ідеї», - пояснила Гречин.
За її словами йдеться виключно про стиль візиток та бланків, але не про створення, наприклад, нових логотипів. Відтак, слова в оголошенні щодо впізнаваності економічного та туристичного потенціалу, варто сприймати просто для привернення уваги.
До речі, п’ять років тому, з бюджету Львівської області було виділено 50 тис. грн для створення «Програми підвищення міжнародного іміджу Львівщини». Їй розробляла консалтингова компанія «Рro.mova», завдання якої було показати туристичний та інвестиційній потенціал Львівщини.
«Наше завдання було вписати Львівську область в європейський контекст. Проаналізувати масив даних і презентувати привабливість області для потенційних інвесторів» , - розповів засновник компанії «Рro.mova» Євген Глібовицький.
Програма була розроблена у рамках держаної програми покращення іміджу країни. Як пояснив ZAXID.NET директор обласного департаменту міжнародного співробітництва та туризму Лев Захарчишин, програма, нажаль, так і не була офіційно затверджена.
«Де-юре її немає, але де-факто ми її використовуємо для роботи з інвесторами. Справа в тому, що регіон у нас формально представляє обласна рада, а не адміністрація. Свого часу депутати обласної ради вирішили, що ця програма їм не потрібна, тому, ті напрацювання не мають офіційного статусу, але ми їх використовуємо в робочих потребах», - каже Захарчишин.
В рамках цієї програми з покращення іміджу Львівщини відомий львівський художник Володимир Кауфман розробив і промоційний логотип регіону. Хоча спочатку не передбачалось створення логотипу, але під час роботи розробники зіткнулись з його необхідністю. Сьогодні цей логотип використовують, здебільшого, в економічних презентаціях.
«Region of Lviv- Europa incognita» автор Влодко Кауфман
Про наявність розробленої програми та логотипу чинне керівництво ЛОДА не знає. Галина Гречин каже, що вперше почула про них від кореспондента ZAXID.NET.
У Львівської області також є ще один логотип, туристичний, який презентували у листопаді минулого року. На його розробку було витрачено 20 тис. грн бюджетних коштів.
Туристичний логотип Львівської області
В свою чергу, у Львівської міської ради брендбук міста існує ще з 2011 року. Виконавчий комітет Львівської міської ради у липні 2011 року ухвалив рішення «Про правила оформлення офіційної та промоційної продукції у Львові». У Львова є два логотипа – офіційний і промоційний. Офіційний логотип складається з герба міста та напису «Львівська міська рада», а промоційний - п’ять кольорових веж.
Офіційні міські логотипи