Львівська облрада перереєструвала Львівський історичний музей з площі Ринок у Львові у місто Червоноград Львівської області. Це вже п’ята львівська установа, яку облрада юридично «перенесла» зі Львова у райони. Таким чином Львівська облрада намагається позбавити міський бюджет Львова податків, які сплачують обласні комунальні установи.
Як повідомив ZAXID.NET керівник управління майном спільної власності Львівської облради Віктор Кусий, Львівський історичний музей тепер зареєстрований за адресою одного зі своїх відділів у Червонограді. За даними YouControl, наприкінці грудня 2019 року змінено місце реєстрації Львівського історичного музею з площі Ринок, 6 у Львові – у місто Червоноград, вул. Пушкіна, 10. За цією адресою розміщена філія іншого львівського музею – Червоноградська філія Львівського музею історії релігії, який зареєстрований у Львові.
За словами Кусого, ініціатором зміни юридичної адреси Львівського історичного музею стала Червоноградська міськрада, яка вирішила залучити додаткові податки на свою територію. «У випадку такої перереєстрації відповідні територіальні громади беруть на себе зобов'язання половину податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) повертати і вкладати як субвенцію у розвиток цих закладів. А цього не робить місто Львів», – заявив Віктор Кусий.
З його слів, для зміни юридичної адреси комунального закладу не потрібно рішення Львівської облради, а лише управління майном спільної власності. «Управління майном затверджує статут закладу, у якому змінюється місце реєстрацію юридичної особи. Рішення сесії не потрібно. Ми як засновники уповноважені затверджувати статути комунальних установ», - повідомив він.
ZAXID.NET не вдалося отримати коментар директора Львівського історичного музею Романа Чмелика щодо перереєстрації установи – на телефонні дзвінки він не відповідав.
Львівський історичний музей став уже п'ятою комунальною установою облради, що розташована у Львові, яка змінила місце реєстрації і, відповідно, місце сплати місцевих податків. У грудні Львівська облрада перереєструвала три львівські лікарні: Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у село Завадівка Турківського району, Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр – у місто Старий Самбір, а Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих з Винників – у селище Дубляни Самбірського району. Ще раніше було змінено місце реєстрації Львівської обласної клінічної лікарні зі Львова у селище Великий Любінь Городоцького району.
Львівська міська рада звернулася з листами до Державної податкової служби, прем’єр-міністра України, міністра охорони здоров’я України, Львівської обласної ради щодо ситуації, яка склалась із перереєструванням львівських обласних лікарень, оскільки йдеться про ненадходження значних сум податків до львівського бюджету. Натомість на прохання пояснити кампанію із перереєстрації обласних закладів зі Львова у райони колишній голова ЛОДА Маркіян Мальський чіткої відповіді не дав.
Депутатка Львівської міськради, представниця постійної комісії культури Юлія Хомчин назвала абсурдним рішення обласної влади щодо перереєстрації Львівського історичного музею зі Львова у Червоноград.
«Вслід за лікарнями пішли установи культури. Абсолютно логічно сплачувати податки там, де суб’єкт господарювання фізично знаходиться, де користується всією інфраструктурою, де найбільша кількість споживачів його результатів діяльності та функціонування. У цьому випадку, це явно не Червоноград. Львів, запроваджуючи правильну політику, забезпечує музей відвідувачами, туристами. А ПДФО від працевлаштованих людей, здебільшого львів’ян, переводять у територіальну громаду іншого населеного пункту. У цьому немає логіки», – написала Хомчин у Facebook.
Вона наголосила, що це питання потребує термінового врегулювання на рівні законодавства.
P.S. 17 березня 2021 року Львівський історичний музей облрада перереєструвала назад до Львова за старою адресою пл. Кринок, 6.