Боротьба з тероризмом, підтримка військових, а ще допомога фермерам та нове медобладнання для сіл: одразу десять комплексних програм розглядала сьогодні, 1 березня, Львівська обласна рада. Стосуються вони різних галузей і визначають орієнтири у розвитку області на найближчі роки.
На першому місці – безпека. Про неї йдеться одразу у п'яти програмах. Обласні депутати виділили по мільйону гривень на обладнання для Антитерористичного центру СБУ та створення Центру миттєвого реагування нарядами, тобто автоматизацію лінії «102». Але найбільше грошей цьогоріч дадуть військовим – 11 мільйонів гривень.
«Допомогу отримають 25 військових частин. Ми намагалися допомогти усім, хто звертався. Це і 24 бригада, і 80-та, і батальйон «Львів». Гроші в першу чергу підуть на підтримку їхнього матеріально-технічного забезпечення, автозапчастини, паливно-мастильні матеріали», – пояснив голова комісії з питань дотримання прав людини облради Михайло Дзюдзь.
Найпрогресивнішою називають програму підтримки агропромислового комплексу. На неї у 2016-ому заклали 11 мільйонів гривень. З обласного бюджету фермерам компенсуватимуть відсотки за банківськими позиками і надаватимуть кредити. До півмільйона – кооперативам і до 150 тисяч гривень індивідуальним господарствам.
«Попередня комплексна програма спрямовувалася на підтримку дуже чітких напрямків галузі, наприклад, насінництво, тваринництво. Зараз ми хочемо дати можливість доступу до фінансового ресурсу, тому що аграрії самі добре знають, що їм потрібно, але їм бракує коштів», – розповіла директор департаменту агропромислового розвитку області Наталія Хмиз.
Також депутати дали два мільйони гривень на сільську медицину. За ці гроші закуплять обладнання для десяти амбулаторій та ФАПів Львівщини.
«Це є типовий набір обладнання, затверджений МОЗ. Орієнтовна вартість його 200 тисяч гривень. Туди входить фізіотерапевтичне обладнання, діагностичне обладнання, медичні меблі, ультрафіолетові випромінювачі», – пояснив директор департаменту охорони здоров'я області Богдан Чечотка.