Облрада затвердила програму розвитку території Львівщини до 2020 року

16:19, 29 березня 2016

Львівська обласна рада затвердила програму комплексного розвитку території Львівської області у 2016-2020 роках, яка дозволить частково профінансувати з обласного бюджету виготовлення містобудівної та землевпорядної документації для районів і населених пунктів Львівщини. За відповідне рішення у вівторок, 29 березня, проголосували 66 депутатів.

Програма передбачає розробку планів територій районів і об’єднаних громад, генпланів та планів зонування населених пунктів, детальних планів територій тощо. Передбачені програмою також виготовлення проектів землеустрою щодо встановлення або зміни меж населених пунктів та інвентаризація й оцінка земель. 

Долучитися до програми райони та населені пункти зможуть лише за умови співфінансування, тобто органи місцевого самоврядування мають оплатити частину вартості розробки містобудівних та землевпорядних документів. Міста мають заплатити не менше 60% загальної суми, селища – 40%, села – 30%. Решту суми дофінансують з обласного бюджету, на що передбачено цьогоріч 5,2 млн грн. Додамо, що облрада не даватиме кошти на розробку генпланів міст обласного значення, яких на Львівщині дев'ять.

Зазначимо, що в першу чергу містобудівна та землевпорядна документація буде розроблятися для:

•    районів, для яких найменше розроблена містобудівна документація (Радехівський, Перемишлянський, Жидачівський) та районів Карпатського регіону (Сколівський, Турківський, Старосамбірський);
•    об’єднаних територіальних громад (станом на зараз їх на Львівщині 16);
•    населених пунктів, у яких планують розташувати індустріальні парки, об’єкти промисловості, об’єкти з міжнародними джерелами фінансування;
•    територій, які здатні забезпечити найбільший відсоток фінансування розробки документів з місцевих бюджетів;
•    територій, які потребують завершення розробки містобудівної документації, розпочатої раніше.

У департаменті архітектури та розвитку містобудування ЛОДА сподіваються, що програма сприятиме розвитку інфраструктури населених пунктів та будівництву житла.

Додамо, що розробка містобудівної документації дозволить передавати землі в приватну власність або в оренду для будівництва.