Оборонна самодостатність для України неможлива, – експерт США

17:08, 16 квітня 2010

Дискусії щодо вступу до НАТО чи нейтралітету дуже вигідні для політики, та важливо, чи Україна матиме колективну оборону, чи захоче оборонної самодостатності, яка для неї є неможлива, – переконаний головний радник Бізнес-ради «США-Україна» Джеймс Грін.

Про це він повідомив 16 квітня під час секції "Військово-політична безпека в Центрально-Східній Європі – пошук спільних відповідей" у межах Міжнародного безпекового форуму у Львові.

"Розглядаючи українські реалії за останні 20 років можна сказати, що Україна знаходилась на так званій території між океаном і річками. Дуже комфортно почувала себе українська еліта. Вона могла ще жити пострадянськими звичками бізнесу і влади. Зараз ситуація змінилась, оскільки активізувалась Росія. З останні роки змінились умови для України, вона знаходиться у стратегічно небезпечній ситуації: падає оборонна спроможність, зменшуються інвестиції в оборонну сферу", – сказав Джеймс Грін.

Для виходу з ситуації, що склалась, американський експерт радить "не дуже сильно концентруватися на членстві у НАТО".

"Можливо Україні треба не стільки шукати участі у НАТО, як в першу чергу розв’язувати свої проблеми. Не треба робити фальшивого вибору між НАТО чи нейтралітетом, адже це не полягає у виборі між тим, чи працювати з кимсь, чи самому. Треба включатися в глобалізацію", – наголосив Д.Грін.

За його словами, одною з основних проблем для України у контексті оборони залишається економічна реформа.

"Україні потрібно позбутися боргу, який сягає 3 млрд доларів США, але не облігаціями, а готівкою. Також Україна має розуміти, що закордонний бізнес, який приходить в Україну, хоче не тільки прийти і щось забрати, але й розвиватися тут, працюючи за чіткими правилами", – сказав Джеймс Грін.