Обрання України членом Радбезу ООН допоможе повернути Крим та Донбас, – Порошенко

20:41, 15 жовтня 2015

Президент Петро Порошенко переконаний, що обрання України на два роки непостійним членом Ради безпеки ООН допоможе принести мир нашій країні, а також повернути окуповані Росією території, зокрема Донбас та Крим.

«Я щиро вітаю український народ з цим міжнародним і дипломатичним здобутком України! Не маю жодного сумніву, що він допоможе нам принести довгоочікуваний мир, сприятиме відновленню українського суверенітету над всіма окупованими Росією територіями, як на Донбасі, так і в Криму», – заявив Порошенко у своєму відеозверненні до українського народу, оприлюдненому в четвер увечері, 15 жовтня.

Президент наголосив, що це голосування в ООН показало глобальний рівень міжнародної підтримки України.

«Цього разу перемога є особливо цінною, оскільки ми її досягли в ситуації, коли світ постав перед найскладнішими викликами за останні десятиліття: Україна стала об’єктом зовнішньої агресії, частину нашої території окупувала Росія – постійний член РБ ООН», – сказав Порошенко.

За словами президента, членство в Радбезі дає нові можливості для обстоювання суверенітету і територіальної цілісності, але водночас накладає на Україну додаткову відповідальність за підтримання миру та стабільності у цілому світі.

«Ключовою місією нашого членства в РБ буде рішуче обстоювання цілей і принципів Статуту ООН, розроблених за провідної ролі України ще 70 років тому. Йдеться про безумовні та незмінні цінності, покладені в основу нашого світоустрою – мирне врегулювання конфліктів, повагу до принципів справедливості та міжнародного права», – сказав Порошенко.

За словами президента, значну увагу Україна приділятиме реформуванню РБ ООН і протидії зловживанню правом вето постійними членами РБ ООН, один з яких став агресором проти України.

Нагадаємо, сьогодні країни-члени ООН обрали Україну непостійним членом Ради Безпеки ООН. За це рішення проголосували 177 країн-членів ООН з 118 необхідних. Зазначимо, що в цьому році конкуренції за місця непостійних членів не було. Україна, Єгипет, Японія, Сенегал і Уругвай претендували на п'ять вакантних місць і, відповідно, зайняли їх.